Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #21931, Zneužití ŘP a sjednání půjčky online

Zneužití ŘP a sjednání půjčky online, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.8.2023 Půjčka

Dobrý den, naletěla jsem podvodné investiční společnosti. Poslala jsem základní vklad a především naskenovaný řidičský průkaz, několik údajů ke kartě a fakturu z místa bydliště. Kartu už jsem si nechala zablokovat a banka mi uznala reklamaci mé platby. Mohou však můj řidičský průkaz a fakturu dále zneužít? Například, aby si na mě vzali půjčku? Případně má smysl si nechat vystavit nový řidičský průkaz? Děkuji

Dobrý den,

pro sjednání půjčky online bývají obvykle vyžadovány 2 doklady totožnosti (OP a další doklady vydaný státní autoritou). Samotný řidičský průkaz by ke sjednání půjčky stačit neměl.