Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #10649, Zrušení daně z nabytí nemovitosti

Zrušení daně z nabytí nemovitosti: Jak postupovat, když chci počkat na schválení nového zákona?

8.7.2020 Daně

Dobrý den, na konci srpna koupím rodinný dům (proběhne změna vlastníka na katastru nemovitostí), takže do konce listopadu bych měla zaplatit daň z nabytí nemovitosti. Jak to je se zrušením daně? Četla jsem, že návrh zákona ještě musí schválit senát a podepsat prezident. Budu muset daň zaplatit a potom žádat o vrácení, když zákon ještě nebude schválený? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

je to přesně jak píšete - zrušení daně schválila Poslanecká sněmovna a ještě se čeká na Senát a podpis prezidenta (kde se neočekává nesouhlas). Plné schválení zákona je otázkou týdnů, tedy do listopadu bude určitě jasno.