Jak dokázat, že byly 3. osoby seznámeny s obsahem manželské smlouvy, pokud byla uzavřena ústně?

Dobrý den, v roce 2010 jsme s manželkou uzavřeli smlouvu o manželském majetkovém režimu, jehož obsahem bylo, že nemovitost A není součástí SJM, ale ve výlučným vlastnictví manželky. Tato smlouva však nebyla sepsaná. V roce 2017 jsem se zavázal ručit celým svým majetkem za společnosti. Věřitele jsem se smlouvou o manželském majetkovém režimu seznámil. Teď mám dluh u tohoto věřitele a zavázal jsem se v roce 2017, že ručím celým majetkem. Četla jsem, že ta manželská smlouva není účinná vůči 3. osobám, kteří nebyly seznámeni s obsahem, ale je účinná vůči těm, kteří byly. Jak to můžu dokázat, že byly seznámeny, pokud to bylo ústně?

Dobrý den,

co přesně myslíte tím, že jste si s manželkou dohodli zúžení SJM, ale smlouva nebyla sepsána? Předmanželská smlouva/dohoda o zúžení SJM se sepisuje formou notářského zápisu, dokument má statut veřejné listiny a zapisuje se do evidence listin o manželském majetkovém režimu. Pokud jste dohodu o zúžení SJM uzavřeli jinak (ústně nebo písemně bez notáře), obávám se, že takovéto ujednání platné nebude.