Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Darovací smlouva

Darovací smlouva


Definice Darovací smlouva

Darovací smlouvou se osoba zavazuje převést svou věc obdarovanému. K tomuto převodu dochází z finančního hlediska zdarma, lze jej pouze podmínit splněním nějaké podmínky nebo příkazu. Sjednané darování je závazné a lze jej vynutit i proti vůli dárce, pokud si darování bezdůvodně rozmyslí. Odvolat dar lze jen pro nevděk obdarovaného, nebo pro finanční nouzi dárce.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.58 %

Dotazy v poradně k Darovací smlouva

PJ

#11180, Insolvence a darovací smlouva, Exekuce a insolvence, 9.9.2020

Dobry den, sestra nedosahne svym platem na schvaleni insolvence. Pozadala me o zaruceni doplatku v hodnote 450 Kc. Nevim zda mi nehrozi nejaka rizika v pripade nesplaceni insolvence. Dekuji

Dobrý den,

fakticky se jedná o podpis darovací smlouvy na měsíční platbu sestře ve výši 450 Kč. Svůj dar můžete kdykoliv odvolat a přestat platit. Insolvence sestry na Vás jinak nebude mít žádný vliv (pokud sestra nebude splácet, nikdo po Vás její dluhy vymáhat nebude).

J

#10801, Exekuce a darování auta, Exekuce a insolvence, 27.7.2020

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je mozne zabavit exekutorem auto, ktere je sice porad psane na me, ale je sepsana darovaci smlouva na pritele. Dekuji.

Dobrý den,

ano, exekutor auto obstavit může a dokonce mohou být zneplatněny všechny takovéto převody majetku až 3 roky zpětně. Darování majetku v exekuce přítelovi, kamarádům či rodině se nazývá "odklánění majetku před věřiteli" a je nepřípustné. 

A

#10727, Předčasné doplacení insolvence, Exekuce a insolvence, 20.7.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci už 2 a půl roku. Z celkové částky mi zbývá doplatit přibližně 118 000 Kč. Babička na mě chce přepsat byt, jenže to momentálně není možné. Proto jsme se spolu domluvili, že mi zbývající částku doplatí. Je možné předčasně splacení? A je třeba nějaká darovací smlouva nebo nějaké potvrzení, že jsou peníze od babičky? Děkuji předem.

Dobrý den,

ano, zbylé dluhy můžete kdykoliv doplatit a insolvence bude následně ukončena. Není třeba dokládat, z jakých zdrojů peníze na splacení dluhů pocházejí.

MT

#9140, Bohatství ze zahraničí, Podvod, 2.3.2020

Dobrý den, zachytil jsem vaše příspěvky na téma bankovní podvod. Bohužel v jednom jsem asi momentálně zapojen. Rád se o něj s vámi podělím, třeba mi pomůžete radou. Ve spamu (už to je jasné) jsem obdržel zprávu, že jeden pán v Americe vloni vyhrál obrovskou částku a část z ní dá na charitu. Vybraným lidem přes výběr z Googlu věnuje milionovou částku. Já na to bohužel skočil a začal si dopisovat s domnělým právníkem tohoto pána. Přišla mi na podpis darovací smlouva, podepsaná i šefkou justice Cheri Beasley (které stále posílám emailem zpravy, zda je to její podpis, protože to by vneslo světlo do případu, jenže ta má asi jiny starosti a neodepisuje). Darovací smlouvu podepsal a odeslal zpět. Nikdo nechtěl číslo mého konta a tak jsem nepojal podezření. Načež bylo potřeba založit konto v USA, kam dar bude vložen. Vyplnil jsem pro banku poslané údaje a odeslal. Přišla odpověď, že je potřeba zaplatit otevření účtu 750 dolarů, spojit se s právnikem, on vše zařídí. Právník v USA mi poslal nejaký kontakt a přes moneygram zaslat peníze, on je donese do banky. Zas to není tak obrovská částka, vše jsem provedl. Z banky přišlo číslo účtu, heslo a pin. Tak vesele vše zadal a našel v kontu pěkný milion dolarů +750 USD otevírací vklad. Vše pěkné že? A tak radostně zadal převod do čr a ejhle, vyskočil potřebný kod, který je potřeba uhradit, aby se dalo z účtem hýbat. 2 870 dolarů! Opět jsem se měl spojit s právníkem, on vše zařídí. Do banky prý převod z ČR nejde. No a tak právník zaslal jméno jakéhosi Turka a peníze přes moneygram poslat do Turecka. Ve své najivitě jsem poslední úspory zaslal do turecka a kod od banky obdržel. Už mi to bylo divné, tak jsem na stránku dotyčné banky zaslal dotaz, zda jsem držitelem konta a člověk v bance, který mi byl přidělen skutečně existuje. Vše v pořádku, pán pro nás pracuje odpověď. A znovu se pokusil o výběr a světe div se, vyskočil kód daňě. Tak opět pro radu právníkovi a ten mi sdělil, že je to v bankovních předpisech zdanit dar a je vypočítán na 6 000 dolarů. Jenže ty já nemám a teď se spíš starám, jestli se dá vše ověřit. Jak jsem již psal, píši šéfce justice, ale zřejmě se odpovědi nedočkám. Zkouším tedy napsat vám, zda neporadíte, jak ověřit třeba tu banku. Banka je www.ojiemikrofin.us a ve vyhledavači Google jsou dva první odkazy na tuto banku. Seznam to třeba vůbec nevyhledá. Je možné, že podvodníci jsou už tak dokonalí, že si založí domělou stránku s bankou a skrze ni a jakéhosi právnika se doplňují. Snad vás to trochu zajímá a třeba posune o další informace, já nemám tajnosti a dokument vám posílám ke studiu. Je tam i misto banky, ale nevím,jak ověřit toto místo. Ještě jsem stačil bohužel pozdě oslovit přátele v USA a ti o OJIE MICRO FINANCE BANK pry nikdy neslyšeli. 

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy je Vám slíbeno zbohatnutí a pak už z Vás podvodníci tahají jen peníze. Žádná banka, právník ani šéfka justice či jiné osoby neexistují, celou dobu si píšete jen s podvodníkem, který vystupuje jménem jiných osob (a bude si s Vámi psát tak dlouho, dokud budete posílat peníze). Web falešné banky, včetně falešného internetbankingu a čísla účtu vám dnes vytvoří průměrný středoškolák, není to nic komplikovaného. Podvodník sídlí v zemi se špatnou vymahatelností práva, takže šance na vrácení peněz je nulová. 

Velmi se Vám divím, že jste zcela neznámému cizinci přes půlku světa ochoten poslat 750 dolarů (tedy zrhuba 17 000 Kč) a ve druhém kole přihodit dalších 2 870 dolarů (66 000 Kč). To Vám vážně stačí říct "slibuji Vám bohatství" a vy komukoliv pošlete necelých 100 000 Kč? To je případ zralý pro Chocholouška!

D

#8873, Rozvod a dary, Osobní a rodinné finance, 7.2.2020

Pokračování dotazu č. 8872: Dobrý den, v odpovědi na můj dnešní dotaz nepíšete, zda smlouva musí být potvrzena notářem.

Dobrý den,

darovací smlouva nemusí být stvrzena notářem, ale ohledně celé záležitosti darování peněz v rozvodovém řízení je třeba zvážit, jak moc "na krev" to mezi Vámi je (jak moc se případně bude partnerka domáhat peněz právní cestou). 

Články o Darovací smlouva

Nezdanitelné položky přehledně aneb jak platit na daních méně

Nezdanitelné položky přehledně aneb jak platit na daních méně

17.12.2019, Daně

…tatelné položky ve výši 3 000 Kč. Úhrnná hodnota daru přitom musí činit alespoň1 000 Kč nebo přesáhnout 2% vašeho základu daně, maximálně lze odečíst 15% zezákladu daně. Co je k tomu potřeba? Dary je nutné doložitpotvrzením, nejčastěji se využívá darovací smlouva.Banky v ČR