Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)


Definice Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Je dokument, který informuje o celkové energetické náročnosti budovy, nebo ucelené části budovy. (rovněž se používá nepřesný název Energetický štítek"). Celková energetická náročnost budovy je stanovena celkovou roční dodanou energií do budovy potřebnou na vytápění, větrání, chlazení, klimatizaci, přípravu teplé vody a osvětlení, při její standardizovaném užívání. 
PENB vydává oprávněný energetický specialista na základě zajištění podkladů o budově, svého šetření, výpočtů a vyhodnocení. Součástí je protokol a grafické znázornění energetické náročnosti budovy ve třídách A až G.
PENB je jedním ze standardizačních mechanismů zavedených Evropskou unií a je určen k rychlému srovnání budov s ohledem na jejich spotřebu. Někteří majitelé budov a realitní kanceláře začaly s ohledem na třídu energetické náročnosti stanovovat ceny.
PENB, který je podrobně upraven vyhláškou 78/2013 Sb. je zpracováván pro rodinné i bytové domy, dále pro budovy v sektoru služeb a výroby. V některých případech je povinnou náležitostí při prodeji nemovitosti.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Články o Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Rozúčtování topných nákladů 2016

Rozúčtování topných nákladů 2016

3.12.2015, Reality

…saženo vceně bytu (druhé patro sokny na jih má vyšší hodnotu než severní osmé patro). Každá prodávaná nemovitost má dnes povinně Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) – či ho lze vněkterých případech nahradit fakturami za energie. Každý kupující bytu …

Měřáky zbytečné nejsou, PENB ano

Měřáky zbytečné nejsou, PENB ano

11.3.2015, Reality

K 1.1. 2015 mají bytové domy dvě nové zákonné povinnosti – mít instalované poměrové měřiče tepla a vyhotovený průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Budou tato opatření pro vlastníky bytů reálným přínosem či pouze vyhozenými penězi? Poměrové měřiče …Banky v ČR