Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Realitní kancelář

Realitní kancelář


Definice Realitní kancelář

Je obchodní firma, zabývající se prodejem, nákupem a zprostředkováním obchodů s nemovitostmi. V realitce pracují realitní makléři, kteří dokáží klienta provést celkovým postupem investice do nemovitosti, nebo obchodu s ní. Makléři se mají celkově starat o komfort klienta, když vytipují vhodné nemovitosti, vyjednávají o ceně a podmínkách prodeje či nákupu, připravují veškerou smluvní dokumentaci ke konkrétnímu obchodnímu případu.
Makléři jsou odměňování provizí z objemu obchodu, která zpravidla činí 3-5 procent. V individuálním případě může být cena služby realitní kanceláře stanovena s ohledem na výhodnost nákupu či prodeje (success fee).
Makléř většinou pro kupujícího neumí zajistit hypotéční spolufinancování, ani refinancování.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Realitní kancelář

I

#11669, Vykoupí někdo byt s exekucí?, Reality, 4.11.2020

Dobrý den, jsou nějaké realitní kanceláře, které vykoupí byt s exekucí a hypotékou?

Dobrý den,

máte-li nemovitost blokovanou exekutorem, nemůžete s ní volně nakládat (nelze ji prodat). Taktéž máte od banky pravděpodobně zapsané věcné břemeno "zákaz zcizení", které neumožňuje změnu majitele (prodej) bez souhlasu banky. Za těchto okolností od Vás nikdo byt odkoupit nemůže. 

BK

#11246, Jak prodat byt bez realitky?, Reality, 16.9.2020

Dobrý den, prodávám užívací práva k mému družstevnímu bytu bez realitní kanceláře. Jak postupovat pří bezpečném a bezproblémovém finančním vyrovnání pro obě zúčastněné strany? Nechci notáře, právníka, realitku ani další třetí soukromou osobu.

Dobrý den,

zatímco prodej bytu si můžete zorganizovat i bez realitky (hledání kupce, dojednání kupní ceny, atd.), sepsání kupní smlouvy doporučuji svěřit oprávněné osobě. Stejně tak úschova peněz se obvykle bez třetí nezávislé osoby neobejde, neboť prodávající Vám nebude ochoten zaplatit dříve než dojde k převodu družstevního podílu a Vy nebudete chtít svůj podíl převést dříve než uvidíte peníze. Sepsání kupní smlouvy i úschovu kupní ceny Vám za velmi příznivý poplatek zajistí notář (např. pro byt v hodnotě 3 mil.Kč by byl poplatek za kupní smlouvu i úschovu dohromady jen kolem 12 000 Kč). Důrazně doporučuji na tomto nešetřit. 

MK

#11187, Prodej RD, Reality, 9.9.2020

Dobrý den, prodal jsem nemovitost, kterou jsem stavěl svépomocí (stavební povolení 7/2017). Měl jsem své peníze, vzal si hypotéku a pozemek darovaný od otce (vlastník jsem byl asi čtyři roky). Budu podávat daňové přiznání z příjmu a chci se zeptat, jak mám doložit náklady na stavbu oproti příjmu? Je to znalecký posudek provedený soudním znalcem, který stanovuje cenu nemovitosti pro účely daní a poplatků? (tak je to na něm napsáno) Protože faktury nemám, aspoň ne všechny. Dům jsem prodal hlavně kvůli tomu, abych se zbavil hypotéky, kterou bych brzy nemohl splácet. Nejsem fyzická podnikající ani právnická osoba. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli tomu dobře rozumím, hypotéka se nepočítá jako příjem, tudíž by základ daně byl prodejní cena mínus hypotéka, tedy peníze, které mi skutečně vyplatila realitní kancelář na účet.

Dobrý den,

předmětem daně z příjmu je zisk (příjem z prodeje mínus náklady na pořízení nemovitosti). Hypotéka v tomto nikterak nefiguruje. Ohledně postupu určení nabývací hodnoty nemovitosti se doporučuji poradit s místně příslušným FÚ, kterému budete daňové přiznání podávat. Pravděpodobně se dohodnete na posudku, výsledkem kterého bude reprodukční hodnota stavby (za kolik by šlo danou nemovitost v daném místě a čase postavit). 

LD

#10592, Insolvence a prodej nemovitosti, Exekuce a insolvence, 2.7.2020

Dobrý den, za dva měsíce mi končí insolvence. V tuto chvíli mám zaplaceno víc jak 30%. V dědictví jsem nabyla nemovitost, kterou se insolvenční správce snaží prodat. Nemovitost byla nabídnuta přes realitní kancelář a přišla první nabídka. Vše ale dlouho trvá. Jak se bude postupovat v případě, že insolvence skončí v dané lhůtě a nebude ještě podepsána kupní smlouva? Soud mi tuto nemovitost vrátí a já jí budu moci případně prodat? Nebo zůstane u insolvenčního správce a ten se jí bude i nadále snažit prodat, i přes to že bude vydané rozhodnutí o oddlužení? Nebo nebude vydané rozhodnutí dokud nebude nemovitost prodána? Zájemce se nemůže dohodnout s ostatními vlastníky a odkupu jejich části, mám obavy, že od koupi odstoupí.

Dobrý den,

insolvence automaticky nekončí datem poslední splátky. Ins. správce musí soudu podat zprávu o vašem oddlužení (plnění podmínek) a návrh na ukončení insolvence a prominutí dluhů. Teprve po soudním rozhodnutí o ukončení insolvence a prominutí dluhů bude celé oddlužení ukončeno. Pokud se nemovitost do tohoto data neprodá, vrátí se Vám a budete s ní moci naložit dle svého uvážení.

K

#9711, Prodej bytu a zástavní právo, Reality, 14.4.2020

Dobry den, kupuji nemovitost, ktera je zatizena zastavnim pravem ve prospech treti fyzicke osoba, ktera poskytla majiteli finance na koupi bytu. Ja jakozto budouci novy majitel nemuzu koupit byt, kdyz na katastru je dana zastava. Realitni kancelar chce vse resit pres jistotni ucet. Jake mohou nastat budouci komplikace, jestlize je byt zastaven? Je v tomhle ohledu jistotni ucet tou spravnou volbou?

Dobrý den,

toto lze ošetřit notářskou nebo advokátní úschovou, kdy se ve smlouvě o úschově jasně specifikuje, za jakých podmínek notář/advokát uvolní Vaše peníze prodávajícímu (první podmínka: po přepsání vlastnického práva na Vás, druhá podmínka: po smazání zástavního práva).

Články o Realitní kancelář

Na co si dát pozor při koupi domu? 3 oblasti, na které se musíte zaměřit

Na co si dát pozor při koupi domu? 3 oblasti, na které se musíte zaměřit

25.6.2020, Reality

…m náchylnější. Často se už vidí, jak se stěhují, a nechtějíčekání protahovat. Navíc se bojí, že se objeví rychlejší kupec. Někteří majitelé a realitní kanceláře tohomohou využít a zatlačit na vás, abyste své rozhodování uspíšili. Snadno pakpřehlédnete vady, které vám mohou klidné by…

Pět základních podmínek pro získání hypoték

Pět základních podmínek pro získání hypoték

27.4.2020, Hypotéka

… u nemovitosti v hodnotě 3 000 000korun až 2 700 000 korun a tak dále. Zbylou část musíte zaplatit ze svého. Navíc sik tomu přičtěte: provizi realitní kanceláři, náklady na vybavení domu či bytu a daň z nabytí nemovitosti (4% zjejí ceny). Potřebujete si tedy předem naspořit několiks…

Jak vybrat hypotéku: 6 věcí, na které se musíte zaměřit, abyste získali tu nejvýhodnější

Jak vybrat hypotéku: 6 věcí, na které se musíte zaměřit, abyste získali tu nejvýhodnější

2.3.2020, Hypotéka

…ejte výši půjčkyHned zezačátku si také ujasněte, kolik penězpotřebujete. Nezapomeňte přitom myslet i na daň z nabytí nemovitosti nebopoplatek realitní kanceláři. Aktuálně vám banky obvykle půjčí maximálně 80% z hodnoty nemovitosti. Pouze ve výjimečných případech se dostanete až na 9…

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

21.10.2019, Reality

…také realitní kanceláře. Podle nich klienti stálečastěji kupují domy k rekonstrukci. Tedy takové, o které ještě před pár letyskoro nebyl zájem.

Online odhad nemovitosti

Online odhad nemovitosti

30.1.2019, Reality

…ě. Podůsledném srovnání typově podobných nemovitostí tak získáváme reálnou tržnícenu. Po bankách začalytoto online oceňování hojně využívat i realitní kanceláře, kterým se tak celýsystém zefektivnil a mohou nyní klientům nabízet rychlejší a kvalitnějšíservis. Pokud i Vykupujete nebo…Banky v ČR