Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Majitel nemovitosti

Majitel nemovitosti


Definice Majitel nemovitosti

Je fyzická nebo právnická osoba, která je v katastru nemovitostí na listu vlastnictví zapsána jako jediný vlastník pozemku či domu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.14 %

Dotazy v poradně k Majitel nemovitosti

#14524, Proč existujte trvalý pobyt?, Ostatní, 10.6.2021

Dobrý den, chci se zeptat, proč se uvádí do OP a dalších dokladů trvalý pobyt. Předpokládám kvůli odesílání zásilek a dopisů, pokut apod. Chci se zeptat, kde si můžu zařídit trvalý pobyt krom svého skutečného pobytu. Může to být i na poště?

Dobrý den,

na poště Vám trvalý pobyt určitě nezřídí. Trvalý pobyt si můžete zřídit tam, kde bydlíte (nebo kde Vám k tomu dá souhlas majitel nemovitosti). Máte-li na byt nájemní smlouvu, souhlas majitele bytu nepotřebujete. 

M

#14368, Hypotéka pro partnery, Hypoteční poradna, 26.5.2021

Dobry den, s partnerkou nejsme sezdani. Mame prostredky pro nakup bytu v pomeru 2:1 a potrebujeme hypoteku na zbytek. Partnerka prave dokoncuje studium, bude mit cerstve zamestnani, ja splnuji vsechny nalezitosti pro ziskani hypoteky i bez ucasti partnerky a jejich prostredku. V pripade, ze bychom se stali spolumajiteli bytu v urcitem pomeru - napr. 2:1, je mozne, abych mel na sebe napsanou hypoteku jen ja s vyuzitim partnercinych prostredku? Nebo musim byt jedinym vlastnikem nemovitosti, pokud o hypoteku zadam sam? Muzeme s partnerkou zadat spolecne, ale ona pravdepodobne nebude mit bonitu, ktera by nam pridala ve scoringu body, takze by to z pohledu banky asi bylo, jako bych o hypoteku zadal sam. Nebo se pletu? Dekuji.

Dobrý den,

ne všechny banky požadují, aby byl spolumajitel nemovitosti též spolužadatelem o hypotéku. Nicméně o hypotéku můžete žádat společně i v situaci, kdy je přítelkyně bez příjmů. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. Více info v našem článku Partnerská hypotéka.

#13337, Prodej nemovitosti a podpis zástavní smlouvy, Hypoteční poradna, 8.3.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co znamená podpis zástavní smlouvy. Co se bude dít pro mě coby prodávajícího, když kupující, který si bere barák na hypotéku, přestane platit a já u té banky budu mít podepsanou tu zástavní smlouvu. Myslela jsem, že když se bere hypotéka, tak se barák přepisuje na banku a dokud kupující nebude mít zaplaceno, tak je to banky. Mockrát děkuji.

Dobrý den,

kupovanou nemovitost nabývá do osobního vlastnictví kupující (nikoliv banka). Banka má k nemovitosti pouze zapsané zástavní právo. Když dlužník přestane splácet, banka nemovitost prodá. Vy coby prodávající podepisujete zástavní smlouvu proto, že nyní je nemovitost stále ve vašem vlastnictví. Zástavní smlouvu též podepisuje kupující coby budoucí majitel nemovitosti. 

PR

#12974, Mohu v exekuci prodat nemovitost, kterou nevlastním?, Reality, 14.2.2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda sestra může prodat svůj podíl na nemovitosti, kterou máme zdědit. Sestra je v exekuci a já svou polovinu prodat nechci. Myslím si že je to podvod, ale ona oslovila nějakou makléřskou či realitní firmu a ta ji prý něco nabídla. Lze to?

Dobrý den,

prodat můžete jen nemovitost ve svém vlastnictví (nikoliv nemovitost, kterou možná v budoucnu získáte např. dědictvím). Navíc v exekuci je majitel nemovitosti omezen na svých právech a nemovitosti nemůže převádět na cizí osoby. 

M

#12900, Hypotéka na koupi RD, Hypoteční poradna, 9.2.2021

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně přepsání domu. Chceme si vzít s manželem hypotéku a ručit rodinným domem kde bydlíme s rodiči, abychom nemuseli mít 20% hotovosti z hodnoty kupované nemovitosti. Na rodinný dům je teď exekuce na "nepatrnou" částku. Lze tuto částku zaplatit a dům otce přepsat na mě (dceru)? Jak by to bylo případně, když bych byla vlastníkem domu já a na otce by přišla exekuce? Děkuji

Dobrý den,

v exekuci je majitel nemovitosti omezen na svých právech (nemůže nemovitost přepsat na jiného majitele). Po doplacení dluhu a ukončení exekuce může otec přepsat nemovitost na zcela libovolnou osobu dle svého uvážení. Exekuce na obyvatele nemovitosti (kterou ručíte bance za úvěr) nemá na vaši hypotéku žádný vliv.

Články o Majitel nemovitosti

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka

… o ni přijdou například v exekuci. Věcné břemeno související s nemovitostí totiž stačí zapsat na katastru a máte jistotu, že jakýkoliv další majitel nemovitosti homusí dodržet. Přidarování nemovitosti, kterou chcete dál využívat, si nechte do smlouvy anásledně do katastru zapsat v…

Kdy lze příjem z prodeje nemovitostí osvobodit a kdy nikoliv

Kdy lze příjem z prodeje nemovitostí osvobodit a kdy nikoliv

17.8.2019, Daně

… bydliště zdeneznamená trvalé bydliště uvedené například v občanském průkazu. Bydliště je vtéto souvislosti nutné chápat tak, že zde opravdu majitel nemovitosti bydlel.Tedy že zde měl majitel trvalý byt s úmyslem se v tomto bytě zdržovat. Příklad:Nemovitost bylazakoupena v roce 2…

Slovník osobních a rodinných financí

Slovník osobních a rodinných financí

28.12.2016, Osobní a rodinné finance

…klad na katastru Daň znemovitosti:majetková daň zrodinných domů, bytů, chat, pozemku, atd. (všech nemovitostí zapsaných vkatastru), platí majitel nemovitosti, který k1/1 daného kalendářního roku nemovitost vlastní, daňové přiznání je třeba podat do 31/1 na FÚ dle lokality nemov…Banky v ČR