Realitní slovník


Definice Srub

Je dřevěná nemovitost, která je postavena z vodorovně kladených, především kulatých kmenů, v rohu spojených pomocí dlabů.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

JR

#9950, Hypotéka a insolvence, Hypoteční poradna, 3.5.2020

Dobrý den, mám prosbu, jsem cca 1,5 roku po skončení insolvence, do které jsem se dostal ne vlastní vinou. Měl jsem půjčky a stal se mi úraz, který mě dostal na pár let mimo práci. Ale to hlavní je, že bych chtěl získat hypotéku na koupi nového srubu k trvalému bydlení. Jsem ženatý, zaměstnán na dobu neurčitou, moje manželka to samé, měsíční příjem máme přes 30 tisíc, ale nevím si rady, kde a jak získat hypotéku. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

takto brzy po ukončení insolvence Vám bohužel nikdo hypotéku ani půjčku neposkytne. Je třeba vyčkat minimálně 3-5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence a teprve potom žádat o úvěr (spodní hranice 3 roky platí pro velmi bonitní klienty s příjmy nad 50 000 Kč nebo pro nižší LTV do 60-70%). Banka Vám následně bude moci půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy bude třeba mít našetřeno min. 10% z kupní ceny nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.

S

#614, Dotaz v bankovní poradně, , 10.1.2013

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zajištění financí u Metropolitního spořitelního družstva. Zda po zkrachování družstva bych přišel o své vložené finance. Děkuji za odpověď. Šrubař.

Dobrý den,

nikoliv, všechny vklady u všech bank a družstevních záložen (tedy i u MSD) jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR na 100% hodnoty. V případě krachu by Vám tedy fond pojištění vklad vyplatil náhradu vkladu až do výše zhruba 2,5 milion Kč.

Články o

Daň z nemovitosti

17.1.2016, Daně, Autor: Pavel Strašák

…m2) či s garážemi (8 Kč/m2). Ne, nejedná se o garážové domy v centrech měst či hotelové komplexy u Máchova jezera – takto budete zdaněni za dřevěný srub na Sázavě či volně stojící starou plechovou garáž na zahradě.  Základní vypočtená daň (jednotková daň za metr x výměra + u staveb příplatek za…