Banky.cz Články Komerční sdělení 5 situací, kdy personální systém ušetří vaší firmě peníze

5 situací, kdy personální systém ušetří vaší firmě peníze

5 situací, kdy personální systém ušetří vaší firmě peníze
Podnikání není snadné a už vůbec ne, když bojujete s penězi. Dobrý podnikatel by měl být schopen vyvážit profesní a osobní život, vzdělávat se a měl by umět zvážit dobré investice a zhodnotit jejich přínos. Investice samozřejmě nemusí být pouze finanční. Investovat můžete do lidí nebo do majetku. V tomto článku si řekneme, jak může jedna investice v podobě personálního systému, v konečném důsledku ušetřit firmě peníze.
REKLAMA

Jednoduché zpracování mezd

Ať už máte jednoho zaměstnance nebo 100, vždy musíte řešit mzdovou agendu. Pokud máte zaměstnanců méně, zvládnete těch pár výplat spočítat jak se tak říká na koleni. S větším počtem zaměstnanců však přichází problém a na řadu přichází potřeba automatizace. Buď můžete složitě vymýšlet proces a nástroje interního personálního systému nebo se spolehnete na již hotové řešení, které vždy postupuje podle správné legislativy. 

Zpracování mezd personálním systémem vám kompletně spočítá mzdu či plat zaměstnanců, zajistí výpočet srážek ze mzdy nebo zpracuje souběžné pracovní vztahy.

Elektronická komunikace s ČSSZ a pojišťovnami

Komunikace se Českou správou sociálního zabezpečení a zdravotními pojišťovnami dříve zabrala spoustu drahocenného času. Dnes už nemusí. Přes personální informační systém zvládnete hravě elektronickou komunikaci s ČSSZ, a to díky veřejnému rozhraní. Stejně tak můžete elektronicky, z pohodlí kancelářského křesla, komunikovat se všemi pojišťovnami ohledně zdravotního pojištění.

Alokace mzdových nákladů

Personální systém vám nesmírně pomůže v rozvrhování mzdových nákladů na zaměstnance. Vyhne se lidské chybě, takže vám v konečném důsledku ušetří i peníze. Systém vám pomůže s rozpočítáním ve všech možných eventualitách. Ať už váš pracovník pracuje na více pracovištích zároveň, pracuje za odpracovaný čas, zakázky nebo činnosti, systém všechno zvládne během chvilky.

Zaměstnanecký webový portál

Přemýšleli jste, jak rychle, efektivně a bezpečně předávat všechny důležité a tajné informace na jednom místě? Máme pro vás řešení, a tím je zaměstnanecký portál. Zaměstnanci budou mít všechny informace a aktuality na jednom místě, budou vědět o všech potřebných událostech a stejně tak i vy. Evidence dovolené, ohodnocení nebo vzdělávání už nebude problém, protože vše budete mít v jednom portále.

Personální evidence a management

Každá dobrá firma ví, že každý zaměstnanec je jiný a s každým je potřeba jednat jinak a o něčem jiném. Každý zaměstnanec má své potřeby. Personální systém vám pomůže s běžnými formalitami jako s vyplněním údajů pro pracovní smlouvu, osobní kartu a další dokumenty, stejně tak i s evidencí veškerých událostí zaměstnance. Lékařské prohlídky, narozeniny, výročí nástupu a další personální události již budete mít pod kontrolou. A zajistíte tak, že vám cenný zaměstnanec neupláchne.

REKLAMA

KOMENTÁŘE k článku 5 situací, kdy personální systém ušetří vaší firmě peníze

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Proč není půjčka na spotřební zboží dobrý nápad?

Proč není půjčka na spotřební zboží dobrý nápad?

Statistiky ukazují, že se zadluženost českých domácností neustále zvyšuje. Velký podíl na tom mají takzvané spotřební úvěry bez konkrétního úvěru. Mnoho lidí je využívá pro nákup běžného spotřebního zboží. To však může způsobit celou řadu problémů. Pojďte se s námi podívat, proč půjčka na spotřební zboží není dobrý nápad.

Jak začít obchodovat s ETF - kompletní průvodce

Jak začít obchodovat s ETF - kompletní průvodce

Exchange Traded Funds (ETF), neboli burzovně obchodované fondy, představují jeden z nejoblíbenějších investičních nástrojů dnešní doby. Nabízejí širokou diverzifikaci, nízké náklady a snadnou obchodovatelnost. Přinášíme vám základní informace o tom, jak obchodovat s ETF, a představíme vám klíčové kroky a strategie pro úspěšné investování. ETF je typ investičního fondu, který se obchoduje na burze stejně jako akcie. ETF se skládá z různých aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, komodity nebo měny, a jejich cílem je sledovat výkonnost konkrétního indexu nebo sektoru. Mezi nejznámější ETF patří ty, které sledují indexy jako S&P 500, NASDAQ 100 nebo FTSE 100.

 Fond NEMO je nově v režimu dlouhodobého investičního produktu

Fond NEMO je nově v režimu dlouhodobého investičního produktu

Lokální investiční nemovitostní fond NEMO je nově v režimu dlouhodobého investičního produktu neboli DIP. Klientům tak nabízí další alternativu k existujícím penzijním fondům a doplňkovému penzijnímu spoření. Stát chce nově podporovat zodpovědné občany, kteří se nebudou spoléhat pouze na státní důchodový systém. 

Kam investovat peníze v roce 2024

Kam investovat peníze v roce 2024

Rozhodování o tom, kam investovat peníze, je důležitou součástí správy osobních financí a může otevřít cestu k finančnímu zabezpečení a růstu majetku.

Chtějte erudovaného a současně přívětivého pojišťovacího poradce

Chtějte erudovaného a současně přívětivého pojišťovacího poradce

Když člověk řeší otázky spojené s pojištěním, je důležité mít na blízku někoho, na koho se může spolehnout – nejde totiž o nic menšího než o ochranu milionových hodnot v oblasti majetku, života a zdraví. Profesionálně vyškolený a empatický poradce dokáže ušetřit spoustu času a starostí.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena