Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince

Definice Hypotéka pro cizince

Cizincem se pro banku rozumí jakákoliv národnost, kromě české. Banky u těchto úvěrů samozřejmě zohledňují bonitu klienta a kladou důraz na nižší LTV. Obecně lze říci, že jednodušší možnost získat hypoteční úvěr mají zákazníci ze země Evropské unie a nejjednodušší je to pro občany Slovenské republiky.
Důležitým parametrem je také aktuální pobyt na území České republiky, když nejlepší variantou je trvalý pobyt, horší přechodný pobyt, ale zohledňuje se např. i délka zaměstnání v ČR.
V některých individuálních případech mohou banky po cizinci požadovat dozajištění formou doložky o přímé exekuční vykonatelnosti, nebo ručení jinou osobou.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Hypotéka pro cizince

JT

#9755, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 16.4.2020

Dobry den, chteli bychom si postavit dum a zajimalo by me, jestli mame sanci ziskat hypoteku u ceske banky. Manzel je z Libanonu, ma v CR trvaly pobyt, ale pracuje v Nemecku, kde ma smlouvu na dobu neurcitou. Dekuji

Dobrý den,

cizí státní příslušnost ani příjem ze zahraničí nevadí, vše je řešitelné. U cizinců ze zemí mimo EU je vyžadován trvalý pobyt v ČR, což Váš manžel splňuje. S příjmem ze zahraničí (resp. s příjmem v jiné měně než budete mít úvěr) se jedná o tvz. cizoměnovou hypotéku, která klade zvýšené nároky na bonitu žadatele. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky a kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

F

#7770, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 18.10.2019

Dobrý den, mají banky problém s poskytnutím hypotečního úvěru, když jsem já občan ČR a jako spolužadatel je moje manželka z "třetí" země (Moldavsko)? V ČR má jen přechodný pobyt, protože trvalý se dostává až po 2 letech manželství. Ostatní podmínky jsou splněny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky dnes poskytují hypotéky i cizincům ze zemí mimo EU, ovšem za vyšší úrok. Pozice spolužadatele, manželství s Vámi a stabilní příjem v korunách vám zvyšují šance na rozumný úrok. Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše proberou a pokusí se najít nejlepší možné řešení.

MM

#7270, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 7.8.2019

Dobrý den, mam zopar otazok ako to je s hypotekov cudzincov (HYPOTÉKA PRO CIZINCE (NON-EU) - WUSTENROT). Kedze zijem uz dlho dobo na Icelande, mam tu trvaly pobyt a tak tiez mam mesacny prijem okolo 60 000 CZK. S priatelkou obaja pracujeme a mali by sme zaujem kupu bytu/domu okolje praha vo vysske 5 000 000 CZK. Je mozne dostat plny pocet hypoteku? Keby ste boli taki dobry a vedeli mi dat viac info ako to funguje. Dakujem velmi pekne. S pozdravom 

Dobrý den,

se slovenským občanstvím a aspoň přechodným pobytem v ČR získáte běžnou hypotéku. Hypotéky pro cizince mají obvykle 2x vyšší úrok a výrazně nižší LTV (do 70% - banka by Vám půjčila méně z kupní ceny). Nicméně i s běžnou hypotékou Vám banka může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti. Zbylých 10% je třeba financovat z vlastních zdrojů nebo ručit ještě jinou nemovitostí.

M

#7114, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 20.7.2019

Dobrý deň, som slovák pracujúci v Česku na trvalý pracovný pomer, na českú zmluvu odvody v Česku atď, al trvalý mal na Slovensku. Dá sa požiadať o úver tu v Česku, alebo žiadna banka neposkytuje cudzincom požičku, prípadne ak hej aká banka? Ďakujem

Dobrý den,

hypotéka pro cizince není problém, stačí přechodný pobyt v ČR, příjem v korunách a pracovní smlouva na dobu neurčitou (a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě). 

JJ

#2721, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 26.4.2016

ake podmienky musi splnat cudzinec zijuci a pracujuci v CR aby dostal hypoteku

Dobrý den,

coby občanovi EU Vám stačí mít v ČR přechodný pobyt. Ostatní cizinci potřebují trvalý pobyt v ČR po dobu min 1. roku. Žádné další podmínky nejsou.



Banky v ČR