Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince

Definice Hypotéka pro cizince

Cizincem se pro banku rozumí jakákoliv národnost, kromě české. Banky u těchto úvěrů samozřejmě zohledňují bonitu klienta a kladou důraz na nižší LTV. Obecně lze říci, že jednodušší možnost získat hypoteční úvěr mají zákazníci ze země Evropské unie a nejjednodušší je to pro občany Slovenské republiky.
Důležitým parametrem je také aktuální pobyt na území České republiky, když nejlepší variantou je trvalý pobyt, horší přechodný pobyt, ale zohledňuje se např. i délka zaměstnání v ČR.
V některých individuálních případech mohou banky po cizinci požadovat dozajištění formou doložky o přímé exekuční vykonatelnosti, nebo ručení jinou osobou.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Hypotéka pro cizince

J

#10989, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 17.8.2020

Dobrý den, kamarádka je občanem Slovenska, žije a pracuje ve Švýcarsku. Nemá žádný pobyt zde v ČR. Každopádně již hypotéku má, má jí u HB na byt a chtěla by jí refinancovat za lepších podmínek. Jenže zde v ČR není žádná jiná banka, která by jí akceptovala jako potencionální klientku. Nevíte o nějaké bance?

Dobrý den,

banky při poskytování služeb obvykle vyžadují, aby klient v dané zemi bydlel nebo pracoval. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří u bank pro vaši kamarádku zkusí vyjednat výjimku. 

V

#10838, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 30.7.2020

Dobrý den, poraďte mi prosím, jak je to v současné době s hypotékou pro cizince? Jsem občanem zemí mimo EU, mám v Česku dlouhodobý pobyt a stálý příjem ze zaměstnání. Mohu vůbec žádat o hypotéku? A jaký by bylo maximální LTV? Stačí mi jen 10% vlastních zdrojů z ceny nemovitostí nebo banka bude chtít mnohém víc? Děkuji.

Dobrý den,

banky nabízejí hypotéky i cizincům ze zemí mimo EU. Každý případ je posuzován individuálně s ohledem na bonitu žadatele - doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

K

#10786, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 24.7.2020

Dobrý den, spolu s manželkou bydlíme v ČR. Ona má zaměstnaneckou kartu a dlouhodobý pobyt, já mám vízum s cílem sloučení s rodinou. Manželka pracuje tady v Praze. Já jsem majitelem vlastního byznysu v Rusku. Chtěli bychom hypotéku. Uzavřeli jsme už smlouvu na pozemek. Máme nějakou možnost, když mám příjem ze zahraničí?

Dobrý den,

některé banky poskytují za určitých okolností hypotéky i cizincům ze zemí mimo EU s příjmem ze zahraničí. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou na navrhnou nejlepší možné řešení.

JT

#9755, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 16.4.2020

Dobry den, chteli bychom si postavit dum a zajimalo by me, jestli mame sanci ziskat hypoteku u ceske banky. Manzel je z Libanonu, ma v CR trvaly pobyt, ale pracuje v Nemecku, kde ma smlouvu na dobu neurcitou. Dekuji

Dobrý den,

cizí státní příslušnost ani příjem ze zahraničí nevadí, vše je řešitelné. U cizinců ze zemí mimo EU je vyžadován trvalý pobyt v ČR, což Váš manžel splňuje. S příjmem ze zahraničí (resp. s příjmem v jiné měně než budete mít úvěr) se jedná o tvz. cizoměnovou hypotéku, která klade zvýšené nároky na bonitu žadatele. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky a kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

F

#7770, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 18.10.2019

Dobrý den, mají banky problém s poskytnutím hypotečního úvěru, když jsem já občan ČR a jako spolužadatel je moje manželka z "třetí" země (Moldavsko)? V ČR má jen přechodný pobyt, protože trvalý se dostává až po 2 letech manželství. Ostatní podmínky jsou splněny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky dnes poskytují hypotéky i cizincům ze zemí mimo EU, ovšem za vyšší úrok. Pozice spolužadatele, manželství s Vámi a stabilní příjem v korunách vám zvyšují šance na rozumný úrok. Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše proberou a pokusí se najít nejlepší možné řešení.

Články o Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

10.11.2020, Hypotéka

Získání hypotéky pro cizince je sicesložitější než u občanů České republiky, rozhodně ale není vyloučené. Vněkterých případech na ni dokonce dosáhnete poměrně snadno. Záleží například natom, odkud pocházíte, jak dlouho v Česku žijete a jaké jsou vaše příjmy. Dobrou zprávou je, že…Banky v ČR