Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince

Definice Hypotéka pro cizince

Cizincem se pro banku rozumí jakákoliv národnost, kromě české. Banky u těchto úvěrů samozřejmě zohledňují bonitu klienta a kladou důraz na nižší LTV. Obecně lze říci, že jednodušší možnost získat hypoteční úvěr mají zákazníci ze země Evropské unie a nejjednodušší je to pro občany Slovenské republiky.
Důležitým parametrem je také aktuální pobyt na území České republiky, když nejlepší variantou je trvalý pobyt, horší přechodný pobyt, ale zohledňuje se např. i délka zaměstnání v ČR.
V některých individuálních případech mohou banky po cizinci požadovat dozajištění formou doložky o přímé exekuční vykonatelnosti, nebo ručení jinou osobou.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Hypotéka pro cizince

A

#14906, Hypotéka pro cizince bez trvalého pobytu, Hypoteční poradna, 24.7.2021

Dobrý deň, čítali sme článok týkajúci sa hypotéky pre cudzincov. Zatiaľ sme sa však reálne nedopracovali k žiadnym informáciám, ktoré by nám po diskusiách s bankami pomohli. Všetky nás odmietnu, citujem: "V případě, že máte bydliště i zaměstnavatele/podnikání v zahraničí, nemůžeme Vám úvěr poskytnout." Uvažujeme o kúpe bytu v ČR. Sme však občania Slovenskej republiky, nemáme trvalý ani prechodný pobyt v ČR. Pracujeme na Slovensku a potrebovali by sme hypotéku. Máme nejaké možnosti ako zakúpiť takúto nehnuteľnosť? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

u cizinců banky vyžadují aspoň přechodný pobyt, viz náš článek Hypotéka pro cizince. Cizinci bez trvalého/přechodného pobytu i zaměstnání v ČR hypotéku nezískají. Jediným řešením by byl hypoteční úvěr od Oberbank, kde ale banka vyžaduje vedení běžného účtu a historii plateb (nový klient hypotéku nezíská). 

V

#12470, Hypotéka pro cizince a záznamy v registrech, Hypoteční poradna, 16.1.2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné si vzít hypotéku 1,2 mil. Kč, když mám záznamy v bank. a nebank. registru. Vlastním s manželem nemovitost, která má hodnotu min. 2 mil. Kč. Mám smlouvu na dobu určitou, 1x prodloužená, manžel má smlouvu na neurčito, ovšem je cizinec (Maďar), trval. pobyt si teď vyřizuje. Hypotéka by byla na dům, který vlastníme. Výdělek máme dohromady cca 40 000 Kč měsíčně. Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Dobrý den,

jak vážné prohřešky máte v registrech zaznamenané a o jak staré záznamy se jedná? Starší a menší prohřešek budou banky spíše tolerovat než novější a vážnější záležitost. Doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince.

PM

#12414, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 12.1.2021

Dobrý večer, měla bych dotaz ohledně hypotéky pro cizince. Žiji 11 let v Anglii a chystáme se s přítelem (Angličanem) přestěhovat do Čech. Já mám jak české tak anglické občanství, s přítelem nejsme svoji. Když bychom se vrátili do Čech, myslíte, že bychom vůbec měli šanci hypotéku dostat? Přítel nebude občanem ČR ani mít trvalé bydliště a já bych nejspíš hledala práci při příjezdu do Čech (mám vlastní podnikání, které mohu vykonávat i ze zahraničí, jsem registrovaná tady v Anglii). Přítel by i nadále pracoval z domova pro anglickou společnost s více než dostatečným platem. Má rodina vlastní v Čechách (Liberec) byt a rodinný dům, kterým bychom mohli ručit. Já s přítelem už jednu hypotéku na dům máme tady v Anglii. Vidím to velice komplikovaně, tak prosím o odbornou radu. Moc děkuji.

Dobrý den,

s dostatečným příjmem (i ze zahraničí) a s ručením nemovitostí na území ČR lze hypotéku získat. Prostudujte prosím náš článek Hypotéka pro cizince nebo rovnou kontaktujte naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou, navrhnou nejlepší možné řešení a v případě zájmu i zajistí hypotéku na klíč.

MD

#12100, Získáme hypotéku bez vlastních úspor?, Hypoteční poradna, 14.12.2020

Dobrý den, bohužel je mi jasné, že mám asi 3% šanci na úspěch, nicméně nedá mi to spát, abych se nezeptala. Nejsem jeden z těch lidí, kteří dokážou peníze ušetřit (na stavebním spoření mám asi 80 tisíc), tudíž nemám žádnou hotovost. S přítelem ale máme velmi dobré platy a říkám si, že přece někde musí být díra a člověk, i pokud nemá našetřeno, ale vydělává dostatečné peníze, tak by snad mohl mít šanci nějakou hypotéku získat. Já mám 32 tisíc čistého a přítel 50 tisíc, nicméně, bohužel přítel nepochází z České republiky a nemá tu trvalý pobyt. Chtěla bych se zeptat, zda máme šanci dosáhnout někde na stoprocentní hypotéku a pokud je problém s přítelem, který není z Česka, tak jestli bych na hypotéku dosáhla já sama. K těm 32 tisícům, které dostávám, mám bohužel ještě nějaké půjčky (asi 350 000 Kč), ale vše řádně splácím a vždy jsem splácela. Chtěla bych je v rámci hypotéky refinancovat, pokud je to možné. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy je třeba mít našetřeno 10-20% nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Absence trvalého pobytu u cizince nemusí být překážkou v získání hypotéky (záleží na zemi původu) - doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince. Z platu můžete dávat na splátky všech úvěrů max. 45-50%. Konsolidace půjčky k hypotéce je možná (část hypotéky lze čerpat neúčelově). Prostudujte podmínky hypotéky.

D

#11939, Hypotéka pro cizince, Hypoteční poradna, 28.11.2020

Dobrý deň, s partnerom kupujeme byt v hodnote 10 mil. českých korún. Prvých 10% sme splatili z našich vlastných príjmov. Byt bude hotovy na budúci rok, kedy z našich vlastných zdrojov budeme mat k dispozícii 6 000 000 korún a na zvyšok, teda 3 milióny by si partner chcel vziať na budúci rok hypotéku. Má 30 rokov, čistý príjem 40 000 ale je cudzinec (Rumunsko), s dlhodobým prechodným pobytom v CR. Má pracovný kontrakt na dobu neurčitú a žije tu už 3 roky. Ja som Slovenka. V case keď bude žiadať hypotéku tak budeme už manželia ale ja budem už na materskej dovolenke. Doteraz som mala čistý príjem 43000 za posledné 2 roky. Môžte nám prosim poradiť či sa mame obávať že by partner nedostal hypotéku na 3 milióny na 25 rokov za sucastnych podmienok. Ďakujem

Dobrý den,

získat hypotéku ve výši 3 mil. Kč při LTV 30% by pro cizince z EU neměl být žádný problém. Příjem 40 000 Kč je dostatečný. Doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince.

Články o Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

10.11.2020, Hypotéka

Získání hypotéky pro cizince je sicesložitější než u občanů České republiky, rozhodně ale není vyloučené. Vněkterých případech na ni dokonce dosáhnete poměrně snadno. Záleží například natom, odkud pocházíte, jak dlouho v Česku žijete a jaké jsou vaše příjmy. Dobrou zprávou je, že…Banky v ČR