Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1027, Dotaz v bankovní poradně

Je možné sloučit úvěr z České spořitelny s hypotékou?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné převést si k vám úvěr z České spořitelny a u vás ho sloučit s hypotékou.Když jsme si brali ve spořitelně úvěr,tak nám řekli,že není problém to v budoucnu sloučit s hypotékou,a teď když by jsme hypotéku potřebovali,tak nám zase řekli že to nejde.Za odpověď předem děkuji.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál.  Existují specializované hypotéky, které umožňují k úvěru na nemovitost přidružit i spotřebitelské úvěry, ale:

1) tyto produkty nabízí jen vybrané banky na trhu

2) úroková sazba je vyšší než u čisté hypotéky

3) stále platí všechna pravidla pro hypotečního úvěrování, tedy hodnota celkového úvěru musí být v přijatelném poměru ku zástavní hodnotě nemovitosti a musíte mít dostatečný příjem

Podívejte se např. na nabídku GE Money Bank a jejich konsolidaci úvěrů k hypotéce.