Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1088, Dotaz v bankovní poradně

Kde je výhodnější směnit eura na koruny: na Slovensku nebo v České republice?

Dobrý den. Mám na Slovensku ve VUB bance peníze v eurech a rád bych je převedl na svůj korunový účet u České Spořitelny. Chtěl jsem se zeptat, jestli je lepší peníze nechat poslat na můj účet přímo nebo je vyzvednout v hotovosti, směnit EURa na koruny a vložit na pobočce? Nevíte, jestli je lepší směnit na Slovensku nebo v České republice? Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

lepší je EUR směnit bezhotovostně (poslat přímo na český účet - kurz nákup devizy). Hotovostní operace mají malinko horší kurz (nákup valuty). Zrovna teď je na tuto operací vhodný moment (po umělé depreciaci koruny ČNB na 27Kč / EUR).

Jestli směnu provést v ČR nebo SR bude záležet na konkrétním nabízeném kurzu bank, kde máte účet (kde jste případně ochoten si účet otevřít). Porovnávejte kurz "nákup devizy".