Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1136, Dotaz v bankovní poradně

Co se stane s kreditní kartou od Citi Bank, kterou jsem zrušila, ale přesto mi byla doručena?

Dobrý den, chci se zeptat, u prodejny Billa jsem potkala nabízeče kreditní karty billa karta od citi bank, bohužel jsem jim podepsala žádost, když jsem si chybu uvědomila, druhý den, kartu vůbec nepotřebuji, v bille nakupuji tak za 500 měsíčně, tak jsem ji následující den na infolince zrušila, řekli mi, že se vůbec nedostane do výroby, tak jsem byla klidná, dnes jsem ji obdržela poštou, znovu mi na info řekli, že se nic neděje, že ji mám zahodit a že je vše zrušeno, mám strach aby neplatila dále a já nemusela platit poplatky, nemám teď peníze a přítel by mě hodně vyčinil, že dělám také hlouposti, nechápu to, jinak jsem normální, takže platí ta karta nebo ne, neaktivovala jsem ji, ale přestihla, pro jistotu ji mám v šuplíku, děkuji za odpověď

Dobrý den,

požadujte po bance písemné potvrzení o stornování karty ještě před samotným doručením karty Vám. Jinak reálně hrozí, že po Vás budou poplatky vymáhat,i když karta nebyla aktivována či je znehodnocená,

Bohužel, toto je známá finta Citibank, jak lidem proti jejich vůli nutit karty, které nikdo nechce. Zbavit se takovéto karty není lehké.

Poučení pro příště: na ulici se nikdy nic nikomu nepodepisuje, i kdyby se slibovaly hory doly. Nabídky na ulici jsou naopak ty nejhorší. Dobrý produkt se prodává sám a na ulici nutí lidem produkty jen zoufalci.