Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1333, Dotaz v bankovní poradně

Jak se bránit proti nežádoucí komunikaci a sdílení osobních údajů hypoteční poradkyně?

Dobrý den, mohu se nějak bránit proti tomu, že hypoteční poradkyně, která nám pomáhala vyřizovat úvěr, ale my jsme nebyli s její prací spokojeni a rozhodli jsme se s ní spolupráci ukončit, ona to nehodlá akceptovat, neustále nám posílá e-maily, nechce nám předat odhad nemovitosti, který jsme už zaplatili, a předává naše osobní údaje manželovi, který nás také kontaktuje e-mailem? Prosím o rychlou odpověď, tato situace je pro nás neúnosná. E-mail od jejího manžele na nás působí jako vyhrožování.

Dobrý den,

máte pravdu, toto je zcela nepřípustná situace, která vyžaduje rychlé řešení.

1) upozorněte danou banku na chování dotyčného pracovníka (vedoucího pobočky + centrálu) a požadujte řešení

2) dle Vašeho uvážení dejte podnět i ČNB (dohled nad bankami) , Polici (vyhrožování je trestný čin) a Úřadu pro ochranu osobních údajů (zneužití osobních údajů, které neměla ona pracovnice předat svému manželovi)

Hypoteční poradci mají obvykle 1% provizi ze sjednané hypotéky, což jsou poměrně velké peníze (a proto každé druhé "ucho" bez vzdělání dělá buď realitního makléře nebo finančního poradce...a proto je kvalita služeb těchto profesí tak mizerná ). Jakousi horlivost chápu, ale toto překračuje veškeré meze. Ještě jsem se z takto otřesným chováním poradce nesetkal.

Petr JermářBanky.cz