Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1370, Dotaz v bankovní poradně

Banky odmítají mé žádosti o půjčku kvůli mému věku a tvrdí, že jsem v registru, ale já tam žádný záznam nemám

Dobrý den, už vážně nevím kam se obrátit aby mi někdo poradil a pomohl. Je mi 19let, podnikám (mám v pronájmu bar) a jsem i zaměstnaná. Všechny banky i nebankovní sektory mi zamítají půjčky a asi u tří mi bylo poslání že mám záznam v registru. Vyjela jsem si tedy NRKI!BRKI a oba dva mám čisté bez záznamu.... Podala jsem i reklamaci a přiložila potvrzení a bylo mi řečeno že zamítnutí může být taky angažovaností u jiných bank. Jenže to mi jednak příjde jako hloupoust a jednak by mi to takto přece nezamítly hned ze začátku když jsem nikde jinde nebyla. Jsem z toho vážně zoufalá, registry čisté, banka říká zase že nejsou a já nevím co mám dělat a na koho se obrátit. Je možné že mne zamítají kvůli věku ale řeknou mi takovouto informaci jakože jsem v registru?! Už mi to zamítl i COFIDIS, CETELEM i přesto že jsem jí měla předschválenou. Moc děkuji

Dobrý den,

pokud Vám nepůjčí banky, nebankovním společnostem se určitě vyhněte, to není dobrá cesta.

Angažovanost u jiných bank = úvěr u jiných bank (včetně kontokorentu a kreditní karty). Banka neví, že jste žádala o úvěr u jiné.

Kolik chcete půjčit a jaký máte čistý měsíční doložitelný příjem ze zaměstnání? Podnikatelská činnost se do příjmu započítává pouze pomocí daňového přiznání za poslední rok. Pokud podnikáte prvním rokem, nelze podnikání do příjmu zahrnout. Jste v zaměstnání na řádný pracovní poměr (ne na dohodu - DPČ/DPP), na dobu neurčitou a ne ve zkušební či výpovědní lhůtě?

Zkuste zažádat o úvěr u Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank (nejlepší podmínky na trhu, kompletně bez poplatků a úrok jen kolem 10%). Formulář pro Equa Bank přímo zde.

Petr JermářBanky.cz