Můžu přejít s překlenovacím úvěrem stavební spořitelny k jiné spořitelně? Jak na převod na jinou osobu?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám technický dotaz - lze v dnešní době přejít s překlenovacím úvěrem stavební spořitelny k jiné spořitelně? Nebo je možné tento překlenovací úvěr převést na jinou osobu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

převod jakéhokoliv úvěru na jinou osobu možný je, pokud je druhá osoba stejně či více bonitní než Vy nyní.

Překlenovací úvěr je možné převést k jiné instituci (stavební spořitelně/bance), resp. ho u této instituce tzv. refinancovat, ale bude záležet na Vašich podmínkách u úvěrové smlouvy, jestli budete muset platit poplatek (a jak velký) za předčasné splacení úvěru či nikoliv. Stavební spořitelny jsou bohužel přímo pověstné všemožnými sankčními poplatky za refinancování úvěrů u konkurence (úvěry nemají zdaleka nejvýhodnější, tak se snaží odchodům klientů všemožně bránit).