Jak vybrat účet pro převod USD z Austrálie na český účet a následný výběr hotovosti ve směnárně?

7.10.2014 Ostatní

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem účtu. Z Austrálie bych občas potřeboval převést USD na český účet(1x měsíčně), který bude veden v USD. Z tohoto účtu bych poté potřeboval vybrat hotovost v USD, abych mohl využít kurz směnáren namísto bank(převodem na CZK podle kurzovního lístku bank se ztrácí cca 2% částky vůči převodu ve směnárně). Nyní mám účet u Equa bank, která sice má vedení v USD CZK EUR na jednom účtu a zdarma, bohužel ale nemá hotovostní přepážky kde by se dal výběr USD uskutečnit. Prosím poraďte řešení, přeji pěkný večer

Dobrý den,

Equa bank je velmi dobrá banka pro příjem peněz ze zahraničí mimo EU, neboť si účtuje bezkonkurenčních 29 Kč za každou takovouto příchozí platbu (lepší podmínky má jen ZUNO, která to má za ještě lepších 0 Kč - všechny ostatní banky si účtují výrazně více). Tedy pro příjem peněz ze zahraničí ZUNO nebo Equa.

Dále bych doporučil si otevřít běžný účet u FIO Banky (zcela bez poplatků a podmínek min. obratu), která jako jediná nízkonákladová banka na pobočkách pracuje s hotovostí. Výběr v CZK nad 1 000 Kč je zde zdarma, ale výběr EUR či USD je zpoplatněn 0,5 % z vybírané částky (min. 75 Kč, max 250 Kč). Obecně výběr EUR/USD mají ale zpoplatněné všechny banky (za práci s hotovostí se zkrátka platí, to nejde dělat optimalizací systému bez nákladů). Krok 2 by tedy byl bezplatný převod z Equa/ZUNO do FIO a zde výběr hotovosti (ale je třeba si spočítat, zda se to vyplatí oproti převodu na CZK u banky s vidinou horšího kurzu oproti směnárnám).

Třetím krokem (v případě že se krok 2 vyplatí) by byla návštěva směnárny Exchange.cz s vytištěným kuponem na VIP kurz, která nabízí nejlepší kurzy v ČR.