Banka odmítá poskytnout kopii smlouvy a klient je v mínusu na účtu - jak postupovat?

15.3.2015 Banka

Dobry den ,v červenci 2014 jsem si zalozila on-line učet kuryr mi dovezl smlouvu k podepsani ale z pro mě nejasnych duvodu mi odmitl dat kopii ktera mi nalezela nekolikrat jsem toto tel urgovala do dnesniho dne smlouvu nemam ani ucet jsem nepouzila ale již jsem na učte v minusu,jak mam postupovat protoze jednani banky vuči me jako zakaznikovi neni v pořadku.dekuji Šulcová

Dobrý den,

o jakou banku se jedná?

Originál (a nikoliv pouze kopie) smlouvy o zřízení a vedení účtu Vám samozřejmě náleží a po vaší bance ho neváhejte požadovat. Bohužel, v Čechách se najde nemálo bank, které svým klientům účtují za vedení účtu poplatky (i tehdy, když účet není užíván). Nejlepší obranou proti tomuto jednání je přechod k bankám, které za vedení účtu nepožadují žádné poplatky (ani plnění podmínek).