Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1939, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak založit účet pro nákupy z Číny a platby v obchodech? Rady pro studenty

24.5.2015 Běžný účet

Dobrý den, jsem student a chtěl bych si založit účet, který bych využíval na nákupy z Číny, a ze světa(eBay) - (přes Paypal). Pak abych s ní mohl platit běžně v obchodě. Zatím jsem slyšel docela chválu na AirBank. Děkuji za každou radu. Honza

Dobrý den,

Air-Bank je určitě dobrou volbou, stejně jako Equa Bank,kde máte kompletně identické bezplatné služby jako v Air-Bank a navíc bezplatné výběry z bankomatů všech bank (za které se v Air-Bank platí 25 Kč/výběr). Kurzy obou bank pro nákupy v cizině jsou srovnatelné (malinko lepší má Air-Bank o 0,03 u EUR/USD - např. u nákupu za 300 EUR činí rozdíl 10 Kč) a poplatky za zahraniční platby má výrazně příznivější Air-Bank.

Přijde na to, kolik toho měsíčně v zahraničí nakoupíte, jak to budete platit a kolikrát měsíčně chcete vybírat v tuzemsku v bankomatu. Pokud např. na zahraničních nákupech neutratíte měsíčně více než 10 000 Kč, vše budete platit přes paypal (tedy bez poplatků) a budete si vybírat z bankomatu v ČR min. jednou každé dva měsíce, vyplatí se Equa Bank. V opačném případě volte Air-Bank.