Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2040, Dotaz na běžný bankovní účet

Můžeme se stěžovat na nedodržování smluvních podmínek mBank? Zřízení mRezervy pro společný účet je nám odepřeno.

6.7.2015 Běžný účet

Dobrý den, mám se ženou společný účet u mBank. Chceme si zřídit mRezervu (kontokorent), ale dle tvrzení mBank to není možné protože jsme dva majitelé. Ve smluvních podmínkách mRezervy je v bodě 2.1.2 že to možné je. Nicméně neumožní nám si o to ani požádat. Je možné si někde na banku stěžovat na nedodržování jejich vlastních smluvních podmínek?

Dobrý den,

poskytnutí jakékoliv bankovní služby není nárokové. Pokud Vám banka z libovolného důvodu nechce poskytnout kontokorent či jakýkoliv jiný produkt, je to jen a pouze její rozhodnutí, které je třeba respektovat. Není si nač a kam stěžovat.

Na trhu máme přes 30 bank, tedy pokud se Vám postup mBank nelíbí, není nic snazšího, než přejít ke konkurenci - mrkněte na nabídku Equa Bank, která má ještě lepší podmínky než mBank (výběry ze všech bankomatů zdarma bez podmínek a poplatků - mBank požaduje útratu kartou min. 500 Kč, jinak účtuje poplatek 29 Kč) - viz náš článek Mizím z mBank.

Jinak používat (či vůbec zřizovat) kontokorent nedoporučuji - je to ten nejdražší možný způsob, jak si lze peníze půjčit. Platíte poplatky i jen za tu možnost si půjčit.