Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2047, Dotaz na běžný bankovní účet

Proč byl použit konkrétní kurz při platbě kartou přes internet?

8.7.2015 Běžný účet

Dobrý den, chci se zeptat jak zjistím proč zrovna takový kurz byl použit při mé platbě kartou přes internet. Platil jsem dvě letenky u Poštovní banky/ČSOB karou MC a platil jsem více než bylo uvedeno při operaci. Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

kurz pro transakci platební kartou je ekvivalentní kurzu vaší banky platnému ke dni transakce. Tyto kurzy má většina bank veřejně přístupné na svých webech, tedy stačí dohledat přesné datum transakce, k němu platný kurz z daného dne a můžete si snadno ověřit, zda vše proběhlo v pořádku.

Rozdíl lze obvykle vysvětlit takto: když někde nakupujete v cizí měně, použitý platební systém nezná přesný kurz vaší banky, a tak pro odhad hodnoty transakce (hodnota, kterou vidíte při platbě) použije obvykle středový kurz centrální banky (který je tím že je středový vždy výhodnější, než následná realita).