Banky.cz Bankovní poradna zdarma #208, Dotaz v bankovní poradně

Jak zrušit kreditní kartu z City Banky a jaké jsou podmínky?

Dobrý den, mám z City Banky kreditní kartu, vyřizováno na základě telefonické nabídky banky, kdy jsem mimo jiné reagovala odmítavě. Poté návštěva pracovnice u mne v zaměstnání. Kartu jsem neaktivovala, nechci ji používat (osobní důvody a problémy, obávám se ztráty zaměstnání). Jaké jsou podmínky zrušení. Děkuji Vám za odpověď. I.M.

Dobrý den,

Citibank je dlouhodobě pověstná svým agresivním marketingem, kdy každému i proti jeho vůli zdlouhavým přesvědčováním vnutí předraženou kreditní kartu, kterou by dotyčný získal jinde s daleko výhodnějšími podmínkami. Kartu lze zrušit na libovolné pobočce Citibank. A rozhodně si nenechte vnutit, že kartu zrušit teď nelze (nebo až po nějakém čase) - zrušit lze kdykoliv a doporučuji učinit tak co nejdřive.