Vyvázání syna z hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2015 Hypoteční poradna

Dobrý den, splácím 10 let hypotéku, kterou mám společně se synem, chtěla bych syna vyvázat z hypotéky, aby si mohl vzít novou hypotéku sám na sebe. V současné době je zůstatek úvěru ve výši 1.600.000 Kč. Po zaplacení veškerých poplatků mně zůstává z výplaty 5.000 Kč, tak bych chtěla vědět, jestli má smysl žádat o vyvázání syna z hypotéky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel to matematicky nevychází - úvěr 1 600 000 při úroku 1,99% a splatnosti 30 let má měsíční splátku necelých 6 000 Kč. Nemluvě o tom, že hypotéku je možné mít sjednanou pouze do 65-70 let, takže je otázkou, jestli by se do toho splatnost 30 let vůbec vešla. A i kdyby ano a Vám třeba měsíčně zůstávalo 6 000 Kč, nebudete mít absolutně žádnou rezervu.

I kdyby ale vše vycházelo, banka stále nemusí být ochotna Vašeho syna z hypotéky vyvázat, protože by se tím připravila o dodatečnou formu zajištění - a to banky dobrovolně nedělají. Stejný problém řeší i manželé po rozvodu, kdy banka odmítá vyvázání jednoho z manželů. Jedinou cestou je pak případné refinancování hypotéky při výročí fixace úrokové sazby u nové banky za nových podmínek.