Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #2321, Vyvázání syna z hypotéky

Vyvázání syna z hypotéky, Hypoteční poradna

MG

Dobrý den, splácím 10 let hypotéku, kterou mám společně se synem, chtěla bych syna vyvázat z hypotéky, aby si mohl vzít novou hypotéku sám na sebe. V současné době je zůstatek úvěru ve výši 1.600.000 Kč. Po zaplacení veškerých poplatků mně zůstává z výplaty 5.000 Kč, tak bych chtěla vědět, jestli má smysl žádat o vyvázání syna z hypotéky. Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

bohužel to matematicky nevychází - úvěr 1 600 000 při úroku 1,99% a splatnosti 30 let má měsíční splátku necelých 6 000 Kč. Nemluvě o tom, že hypotéku je možné mít sjednanou pouze do 65-70 let, takže je otázkou, jestli by se do toho splatnost 30 let vůbec vešla. A i kdyby ano a Vám třeba měsíčně zůstávalo 6 000 Kč, nebudete mít absolutně žádnou rezervu. 

I kdyby ale vše vycházelo, banka stále nemusí být ochotna Vašeho syna z hypotéky vyvázat, protože by se tím připravila o dodatečnou formu zajištění - a to banky dobrovolně nedělají. Stejný problém řeší i manželé po rozvodu, kdy banka odmítá vyvázání jednoho z manželů. Jedinou cestou je pak případné refinancování hypotéky při výročí fixace úrokové sazby u nové banky za nových podmínek.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéku plánuje čtvrtina Čechů, získat ji je ale problém. Máme 3 tipy, které vám pomohou

Hypotéku plánuje čtvrtina Čechů, získat ji je ale problém. Máme 3 tipy, které vám pomohou

19.8.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zajistit si vlastní bydlení pomocí hypotéky. Přesně o tom uvažuje každý čtvrtý obyvatel České republiky. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který pro Wüstenrot připravila agentura Ipsos. Jenže podmínky se zpřísňují a dosáhnout na hypotéku je pro spoustu lidí problém. Naštěstí existuje několik triků, které vám pomohou.

Kdy lze příjem z prodeje nemovitostí osvobodit a kdy nikoliv

Kdy lze příjem z prodeje nemovitostí osvobodit a kdy nikoliv

17.8.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Při prodeji nemovitosti vzniká příjem, který obecně podléhá dani z příjmů. Samozřejmě nikdo nechce platit daně, zvlášť pokud se jedná o prodej nemovitosti, kdy se obvykle jedná o relativně vysokou finanční částku. Proto se může vyplatit splnit podmínky pro osvobození od daně a tím se legálně vyhnout placení daně z příjmů.

Online půjčka je bleskové řešení, jak si vybrat co nejlepší variantu?

Online půjčka je bleskové řešení, jak si vybrat co nejlepší variantu?

13.8.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Jednoduše, přes internet, s minimem dokladů a papírování – o to větší zodpovědnost ale máte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PH

#7352, Nebankovní půjčky, Půjčka, 20.8.2019

Dobrý den, nesmyslně jsem si nabral půjčky od malých společností a mám jich opravdu hodně a jsem v prodlení se splácením. Celkový dluh mám do 100 000 Kč. Exekuci nemám, ale jsem v registrech a potřeboval bych jednu půjčku, která by to za mě zaplatila a a já v klidu splácel. Příjem mám průměr 56 000 Kč, zaměstnán jsem na dobu neurčitou 17 let a je mi 36 let. Je možné něco takového sehnat? Děkuji

Dobrý den, s negativními záznamy v registrech dlužníků Vám nikdo nepůjčí. S příjmem 56 000 Kč umoříte svůj dluh 100 000 Kč již za 2,5 měsíce. Chce to mít silnou vůli, žít teď několik týdnů o chlebu a vodě a všechny peníze dávat na splátky dluhů.

L

#7351, Výpis exekucí, Exekuce a insolvence, 20.8.2019

Dobrý den, udělala jsem si výpis exekucí na poště. Dost mě překvapilo, že podle skutečnosti jich vyjelo méně. Kde nebo co se stalo s ostatníma, že nejsou ve výpisu? Děkuji

Dobrý den, ve výpisu byste měla vidět všechny aktuálně probíhající exekuce. Je možné, že některé starší dluhy byly promlčeny, vymahatelnost exekucí byla zastavena pro nemajetnost či dluhy pouze nejsou momentálně vymáhané.

P

#7350, Kam uložit úspory v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 20.8.2019

Dobrý den, jsem už delší dobu v insolvenci a občas se mi podaří z výplaty ušetřit nějaké peníze a nechci je mít doma. Když si ale založím účet, bojím se, že mi je seberou. Můžou to udělat když mi každý měsíc z platu strhávají 11 500 Kč? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám tak může zablokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhnout peníze. Můžete si tak teoreticky otevřít účet a ukládat na něj peníze, ale exekutor Vám účet pravděpodobně zablokuje, přestože z něj nebude moci strhnout žádné peníze. Účet by byl odblokován až po zdárném ukončení insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7300 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR