Insolvence v zahraničí, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli je mozne získat hypotéku, kdyz mam v zahranici (v Rakousku) insolvenci po neúspěšném podnikání. Rucila bych domem po rodičích a domem na ktery si chci hypotéku vzít. Zjisti vubec banka, ze mam v zahranici takovýto závazek? Dekuji

Dobrý den,

banky standardně neprověřují závazky ze zahraničí (nemají na to kapacitu, takže to dělají jen namátkově při podezření na nesrovnalosti). Tedy šance na získání hypotéky jsou velké. Nicméně pokud by se na to přišlo kdykoliv v budoucnu, banka by zatajení těchto informací mohla brát jako hrubé porušení podmínek a mohla by úvěr kdykoliv zesplatnit (chtít po Vás doplatit zbytek úvěru do 30 dní). Sečteno, podtrženo, velká šance na zisk hypotéky nyní a riziko do budoucna, že můžete kdykoliv přijít o střechu nad hlavou. Zvažte, jestli Vám to za to stojí.

Ještě ohledně insolvence v Rakousku - pokud není insolvence ukončená a Vy stále něco někomu dlužíte, tamější správce konkurzní podstaty pravděpodobně Váš nově nabytý majetek v ČR odhalí a bude ho chtít  zabavit (může a nemusí, ale zde bych viděl šanci spíše vyšší než nižší). Na nemovitosti tou dobou bude samozřejmě zástavní právo ve prospěch banky - tato kolizní situace pravděpodobně nezůstane bez povšimnutí banky.