Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypotéka #2390, Insolvence v zahraničí

Insolvence v zahraničí, Hypotéka

L

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli je mozne získat hypotéku, kdyz mam v zahranici (v Rakousku) insolvenci po neúspěšném podnikání. Rucila bych domem po rodičích a domem na ktery si chci hypotéku vzít. Zjisti vubec banka, ze mam v zahranici takovýto závazek? Dekuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banky standardně neprověřují závazky ze zahraničí (nemají na to kapacitu, takže to dělají jen namátkově při podezření na nesrovnalosti). Tedy šance na získání hypotéky jsou velké. Nicméně pokud by se na to přišlo kdykoliv v budoucnu, banka by zatajení těchto informací mohla brát jako hrubé porušení podmínek a mohla by úvěr kdykoliv zesplatnit (chtít po Vás doplatit zbytek úvěru do 30 dní). Sečteno, podtrženo, velká šance na zisk hypotéky nyní a riziko do budoucna, že můžete kdykoliv přijít o střechu nad hlavou. Zvažte, jestli Vám to za to stojí.

Ještě ohledně insolvence v Rakousku - pokud není insolvence ukončená a Vy stále něco někomu dlužíte, tamější správce konkurzní podstaty pravděpodobně Váš nově nabytý majetek v ČR odhalí a bude ho chtít  zabavit (může a nemusí, ale zde bych viděl šanci spíše vyšší než nižší). Na nemovitosti tou dobou bude samozřejmě zástavní právo ve prospěch banky - tato kolizní situace pravděpodobně nezůstane bez povšimnutí banky.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR