Jak najít perspektivnější fond pro své peníze? Experti radí

Investice se zhodnocením až 12%
19.6.2016 Akcie a investice

Dobrý den, mám konzervativní fond a zjištuji, že nemá perspektivu, ted mě peníze sjíždějí. Poradte mně lepší fond, kam peníze uložit, děkuji za odpověd Legelli Petr

Dobrý den,

pokud se neorientujete ve financích dokonale, doporučuji se fondům a jiným investicím vyhnout a zůstat u klasických spořících účtů a termínovaných vkladů. Investice do fondů, akcií a kapitálového trhu vůbec jsou o dlouholetém sledování trhů, ekonomiky, zkušenostech a vlastním pocitu (chci vyšší zisk a jsem ochoten riskovat ztrátu, nebo nechci riskovat vůbec a spokojím se s málem). Pokud těmito znalostmi nedisponujete, musel byste se spolehnout na rady tzv. finančních poradců, kteří ale radí tak, aby z prodaných produktů měli co nejvyšší provize (tedy ne tak, jak potřebujete).

O kolik se vlastně jedná peněz? Hotovost do 0,5 mil. Kč bych neřešil jinak než spořícím účtem od Air Bank či Equa bank s úrokem 1% a bez rizika.