Banky.cz Bankovní poradna zdarma #312, Dotaz v bankovní poradně

Kolik času zabere převod z GE Money Bank do ČS a kdy budu mít finance k dispozici?

Vážení, jak douho bude trvat převod z GE Money Bank do ČS,když budou odeslané dnes odpoledne.Kdy tyto finance budu mít k dispozici. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dle zákona má banka 1 pracovní den na odeslání platby, 1 pracovní den má clearingové centrum ČNB na zprocesování a nakonec má ještě banka příjemce další den na připsání platby na účet. V praxi však velmi často trvá celý proces pouze 1 pracovní den u slušnějších bank a 2 dny u méně vstřícných bank. ČS má bohužel tendenci připisovat došlé platby na účet příjemce se zpožděním, tedy reálně to vidím na 2 pracovní dny.