Banky.cz Bankovní poradna zdarma #508, Dotaz v bankovní poradně

Spořitelna odmítá vracet drobné a nutí mě dávat více peněz na účet - Mám nárok na úroky?

Prosím již 3 roky chodim do české spořitelny 2x měsíčně vkládat EUR na leasing. Pravidelně se mi stává, že pracovnice za přepážkou ve Zlíně mi odmítají vracet drobné, že nemají a nutí mě tak dávat na účet pravidelně o cca 3-4 Eur více a já pak musím složitě s leas.společností řešit zápočty. Přitom je tam směnárna. Pracovnice jsou drzé, líné a neochotné si brát drobné na kasu, aby je nemusely počítat. Již jsem 2x poslala stížnost na vedení spořitelny - samozřejmě žádná odpověď. Přitom v KB a ČSOB se mi toto nikdy nestalo. Můžu po bance žádat úroky z těchto nedobrovolně mi tam držených peněz?

Dobrý den,

úroky žádat nemůžete, neboť jste se nechala "zcela dobrovolně přesvědčit" od pracovníků přepážek. Trvejte na svém a neustupujte ani o krok. Přepážkový pracovník je povinen Vám vrátit do poslední drobné mince, ať už se mu to líbí nebo ne. V případě nesouhlasu si nechte okamžitě zavolat vedoucího pobočky a nenechte se zmást výmluvami, že tu zrovna není. Pokud nepomůže ani oficiálně adresovaná stížnost na centrálu, doporučuji se poohlédnout u konkurence, kde se k Vám začnou chovat slušně - na trhu je přes 30 bank a většina z nich nabízí mnohem lepší podmínky a vychovanější zaměstnance než ČS.