Banky.cz Bankovní poradna zdarma #777, Dotaz v bankovní poradně

Jak si založit podnikatelský účet bez OP?

dobry den. o vikendu jsem ztratil OP a ta bude az za 3 tydny. a zitra si potrebuji zalozit podnikatelsky ucet. bude me stacit pas (biometricky) ? + treba rodny list. dekuji

Dobrý den,

neměl by být problém, neb zákon definuje povinnost identifikovat klienta dle průkazu totožnosti, což může být kromě OP i pas.

  • Občan EU - platný občanský průkaz nebo pas.
  • Ostatní - platný pas a další doklad prokazující totožnosti