Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
BL

Dobrý den, poskytuje některá banka hypotéku pro osoby se stálým příjmem, ale nejsou zaměstnaní?

Dobrý den,

ano, některé banky (např. Hypoteční banka) poskytují i hypotéku bez doložení příjmu, ale za výrazně vyšší úrok a do LTV max. 50%. Tedy pokud příjem máte (z podnikání, důchodu, atd.), je lepší ho bance nějak oficiálně deklarovat - dostanete pak mnohem lepší podmínky. Vyplňte formulář hypoteční kalkulačka a kolegové se Vám ozvou s konkrétní nabídkou.

L

Dobry den, podarilo se mi vlozit hotovost na prepazce na chybny ucet a zjistil jsem to po mesici, kdy me kontaktoval majitel spravneho uctu ze penize stale neobdrzel. Je nejakym zpusobem mozne ziskat penize zpet od prijemce, ktery je dostal omylem? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

stejná odpověď jako dotaz č. 2656 níže. Tady nezbude než se obrátit na banku, u které jste peníze vkládal. Pro tyto záležitosti důrazně doporučuji mít svůj účet a nepracovat s hotovostí. Pak by se problém řešil jednodušeji.

Tedy peníze samozřejmě zpět získáte, ale bude Vás to stát čas a nervy (dle míry ochoty protistrany - snad nebude třeba hnát to až k soudu).

JS

DOBRÝ DEN, OBRACÍM SE NA VÁS S VELIKOU PROSBOU.OMYLEM JSEM POSLAL NA JINÉ ČÍSLO ÚČTU ČÁSTKU, ALE OBA JSOU VAŠIMI KLIENTY. BYLO BY PROSÍM MOŽNÉ INFORMOVAT KLIENTA, ABY NAVRÁTIL TUTO ČÁSTKU NA PATŘIČNÝ ÚČET? ČÁSTKA JE 13 825 KČ, BYLA POSLÁNA ČESKOU POŠTOU 11.3.2016 NA Č. Ú.979170979/0300 A MÁ PATŘIT PŘÍJEMCI S Č.Ú.112170979/0300.DĚKUJI VELICE A PROSÍM KONTAKTUJTE MNE O PRŮBĚHU. S POZDRAVEM SLADKÝ

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Bohužel, ČSOB Vám nemůže sdělit ani jméno majitele účtu z důvodu zachování bankovního tajemství. Standardní postup je následující: informovat svou banku (kde máte účet, ze kterého jste peníze poslal), ta vyzve protistranu k navrácení peněz, když tak protistrana neučiní, budete ji muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Nezbude Vám tedy než se obrátit na Českou poštu.

Obecně důrazně doporučuji si zřídit vlastní účet a peníze posílat jen z něj (Equa bank, Air Bank, Fio banka a další banky vedou účet kompletně zcela zdarma a bez podmínek). Příkaz k platbě zadaný z pohodlí domova přes internetbanking je méně náchylný k chybovosti a navíc v bance máte silnějšího partnera pro řešení přesně těchto problémů. Jak se pošta k řešení této záležitosti postaví je otázkou. Navíc Vám majitel špatně zadaného účtu nemá ani kam vrátit Vaše peníze (rozhodně je nemůže přeposlat na další cizí účet či Vám vypsat poštovní poukázku).

JK

Dobry den, exekutor nam zablokoval ucet, na který jsme splaceli hypoteku, nez jsme exekuci vyplatili. tak nam to trvalo 4 mesice, ale hypoteční banka poslala i ty penize, které byli na kontě a predali to pravnimu oddeleni a ti na nas podali insolvenci. Zadam vas o radu jak z tohoto problemu. Dekuji moc za odpoved

Dobrý den,

exekucí jste porušili smluvní podmínky hypotéky, a proto banka úvěr pravděpodobně zesplatnila. Jiná rada než zahájit intenzivní jednání s bankou o řešení akceptovatelném pro všechny zúčastněné bohužel není. Refinancování u jiné banky bohužel také nebude možné, protože se záznamem v registru dlužníků (za tu exekuci) Vám nikdo nepůjčí.

V

Co znamena pro disponenta pravo pripodepsat, cim se lisi od podepsat?

Dobrý den,

buď pokyn k platbě autorizuje majitel účtu či libovolný disponent sám (podepsání) nebo se mohou disponenti dohodnout na autorizaci více osobami - tzv. připodepsání. V tomto případě disponent A podá pokyn k platbě a dokud ho neschválí např. disponent B tzv. připodepsáním, pokyn platný není.

F

Dobry den, zajimam se o vyuzivani sluzeb portalu zabyvajici se pujcovanim P2P, byt jako pujcovatel nebo pujcujici. Je nekolik portalu kde lze nalezt podrobnosti, ale mne by zajimalo jaky je na to Vas nazor. Trik na vylakani penez od duverivych lidi nebo seriozni alternativa k bankovnim pujckam / zhodnocovani penez. Dekuji

Dobrý den,

o trik se nejedná, je to regulérní obchodní vztah. Dříve byly drahé peníze a banky měly velké náklady (rozsáhlá pobočková síť. atd.), tedy půjčky byly drahé a myšlenka udělat to levněji měla opodstatnění. Nicméně dnes v době extrémně levných peněz a nízkonákladových bank v tom moc smysl nevidím. Air Bank, Equa Bank a další půjčují za RSPN 7-8%. Např. Zonky na kalkulačce skáče průměrně 6-10%. Tedy z hlediska zájemce o půjčku není důvod vyhledávat P2P, když to stojí min. stejně, spíše více. Z hlediska zájemce věřitele (tedy někoho, kdo má přebytečné peníze a chce je někomu půjčit) - to je těžké posoudit. P2P zprostředkovatel si bere obvykle 2-3%, tedy abych dal lepší nabídku než banky, musím půjčovat za 6%. Třetinu až polovinu si vezme P2P organizátor a na věřitele zbude 3-4% a u banky by si mohl peníze bezrizikově uložit min za 1%. Tady vidím nepoměr - 1% za jistotu versus 3-4%, kdy nevím, jestli dostanu peníze zpět.

Poskytování úvěrů na spotřebu je rizikové, protože spotřebitelské úvěry nejsou ekonomicky racionální (zadlužovat bychom se měli pro investice). Když chce zkrátka někdo půjčit 20 000 Kč na novou televizi, tak to nebude ta nejbonitnější klientela (která by na to měla nebo si rozumně nepůjčila). Je třeba důsledný screening žadatele + počítat s rizikem nesplacení. Na to jsou banky na rozdíl od jednotlivců dobře připraveny. Právní pomoc od P2P organizátora u neplatičů je fajn, ale chceme skutečně svůj volný čas trávit u soudů vymáháním nedobytných pohledávek?

D

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Potřebuji si založit nový bankovní účet a váhám, kterou banku zvolit. Na internetu jsem si přečetla poměrně dobré recenze na Equa bank. Měsíčně by mi na účet přicházelo přibližně 15 000 Kč. Mám jediný problém a to ten, že by mi nechodily peníze na účet každý měsíc. Dočetla jsem se, že právě u Equa bank není podmínkou, aby na účet v daném měsíci přišla částka v určité výši. Myslíte, že je to správná volba? Nebo máte prosím tip na nějakou pro mě lepší variantu? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

volte určitě Equa bank - nejlepší nabídka na trhu, kterou konkurence již přes rok nedorovnala. Je to momentálně jediná banka, která Vám bez jakékoliv podmínky dá skutečně všechno zdarma. Alternativně lze doporučit i Fio banku či Air Bank, kde je bez podmínek zdarma vše mimo výběrů z bankomatů cizích bank. 

LM

Dobrý den, jak zjistím číslo IBAN k mému učtu 7400316604/0600? Děkuji Minář

Dobrý den,

Váš IBAN je CZ83 0600 0000 0074 0031 6604, SWIFT/BIC AGBACZPP. Návod zde

S

Dobrý den, marně se snažím dopátrat banku, která působí jak V ČR tak i v Egyptě. Ačkoli na internetu se takto tváří hned 2 banky, ani jedna mi tuto informaci nepotvrdila. Existuje tedy nějaká banka, která má zastoupení v obou těchto zemích?

Dobrý den,

žádná taková banka neexistuje. Obecně platební styk s Afrikou je velmi komplikovaný (v případě některých zemí až nemožný). Nač přesně potřebuje Česko-egyptskou banku, nešlo by to řešit nějak jinak?

F

Dobrý den. Mám exekutorem zablokobaný účet, na kterém je už několik měsíců mínusová zůstatková částka vzniklá prakticky jen strháváním poplatků za vedení účtu. Je možné takový účet zrušit? Díky

Dobrý den,

toto je velmi nepříjemní situace, kterou lze bohužel řešit jen dohodou s exekutorem.

Do budoucna doporučuji mít účet jen u těch bank, které si za vedení neúčtují žádné poplatky (Equa bank, Air Bank, Fio banka, ZUNO, atd.).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Banky v ČR