Banky.cz Bankovní poradna zdarma #838, Dotaz v bankovní poradně

Získání hypotéky na rekreační objekt bez vlastních prostředků a dalšího ručení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné získat hypotéku na rekreační objekt ve výši cca 400 až 500 tisíc Kč, přičemž by se ručilo pouze samotným objektem, případně nějakou osobou. Odhadní cena objektu bude pravděpodobně nižší než kupní cena. Nejsou k dispozici žádné vlastní prostředky ani jiná nemovitost k ručení. Děkuji.

Dobrý den,

klasický hypoteční úvěr vyžaduje pro ručení pouze nemovitost (ručitel - fyzická osoba není přípustná - tohoto institutu se využívá u spotřebitelských úvěrů). Některé banky jako nemovitost k ručení požadují pouze jednotky určené k trvalému bydlení. Dnes se obvykle půjčuje max 80-90% zástavní hodnoty, výjimečně 100%. Nikdy ne více.

Nebude to tedy lehké a nezaručuji úspěch. Vyplňte formulář zde a kolegové se pokusí něco vymyslet, případě zkuste kontaktovat např. Hypoteční banku.