Banky.cz Bankovní poradna zdarma #860, Dotaz v bankovní poradně

Osobní účet u České spořitelny a problémy s nepravdivými informacemi: Jak se bránit a která banka je nejlepší?

Dobry den,mam osobni ucet u ceske sporitelny,ale nekolikrat za sebou mi podali mylne a nepravdive informace,napriklad kdyz jsem zalozila rodinne cestovni pojisteni a ptala jsem se,zda kdyz jede dcera pouze s tchyni na dovolenou do Turecka,jestli plati nebo mam udelat specialne pro ni jine,bylo mi receno "nemusite,staci tato karticka a pokryje veskere pripadne vydaje" Dcera bohuzel onemocnela,ale zaplatit jsme to museli my,pry to plati jen kdyz bych jela take. Kdyz jsem to chtela zrusit,bylo mi receno,ze jeste rok to budu muset platit. Nebylo to jedine a tak se chci zeptat,jak se mohu branit a take ktera banka je v dnesnj dobe nejlepsi. Predem dekuji Zdenka Turoczyova

Dobrý den,

bránit se bude složité, neb budete muset prokázat chybu na straně přepážkového pracovníka, což není jedoduché. Můžete zkusit ombudsmana ČS, případně rovnou kontaktovat ČNB

Nelze jednoznačně určit nejlepší banku - každá má vyhodné jiné produkty. Běžný účet doporučuji např. od mBank, FIO Banky či Air-Bank, neb jsou bez poplatků. Půjčku bych doporučil od jiné banky, kreditku a hypotéku taky. Tedy není možné jednoznačně určit nejlepší banku. Někomu vyhovuje nízkonákladovost banky (banka nemá mnoho poboček a tedy nemusí klientům účtovat poplatky všeho druhu), jiný potřebuje pobočky (přestože pracovníci poboček jsou na tom se znalostmi financí mizerně a jedná se povětšinou o prodejce sledující provize z prodaných produktů, které pro klienta nejsou nejvýhodnější).