Banky.cz Bankovní poradna zdarma #867, Dotaz v bankovní poradně

Jak dlouho trvá, než se vyčistí účet po opožděné splátce úvěru?

Dobrý den.Včera jsem se vás ptala,za jak dlouho se mi vyčistí účet když jsem se opozdila se splátkou(kvůli úvěru).Odepsali jste mi,že záleží jak dlouho jsem se opozdila a zda to banka dala do registru.Bylo to v dubnu a doplaceno je to asi 3 týdny.Jde o to,že jsme byli žádat o úvěr,protože bydlíme v městském bytě a oni ho chtějí prodat.Úvěr nám byl z důvodu"škraloupu"zamítnut.Do 6.8.2013 máme čas dát na úřad odpověd zda to kupujeme a byla by nám poskytnuta sleva o polovinu!Je pro mě právě důležité získat informaci,jak dlouho se bude ten účet čistit,bez toho nemůžu vůbec jednat.Může mi někdo říci přesně tuto informaci?Je to pro nás moc důležité.Ve spořitelně kde je účet založen,mi to říct nechtějí,prý to nevědí.A tam kde jsme žádaly o úvěr,to prý na nich nezáleží!Na koho se mám prosím obrátit?Už jsem bezradná.Moc děkuji za odpověď.

Pokračování dotazu č. 865: Dobrý večer, zkuste zažádat o úvěr u jiné banky. Třeba se jedná jen o interní záznam ČS a do registrů nic nešlo. Pokud ČS záznam do oficiálních registrů dala, dojde k vymazání nejdříve za 2-5 let (dle velikosti prohřešku). Některé banky jsou ale ochotné půjčit i přes záznam v registrech - je to individuální.

Vyplňte formulář zde a kolegové se podívají, zda by pro Vás něco neměli.