Jak získat všechny zděděné akcie KB a zabránit jejich ztrátě?

Investice se zhodnocením až 12%
26.2.2022 Akcie a investice

Dobrý den, můj otec vlastnil 12 akcií KB z kuponové privatizace. Před 17 lety zemřel, já jsem dle dědického usnesení jediným dědicem, ale neměl jsem sílu, ani nevěděl, jak převod akcií na sebe řešit. Až nyní jsem se po několika radách okolí rozhodl situaci řešit a oslovil zprostředkovatele pro založení majetkového účtu, aby mi zajistil převod zdědených akcií. Zjistil jsem, že v roce 2016 došlo u KB ke splitu 1:5, takže je na zesnulého otce vedeno již 60 akcií KB. Zmíněný zprostředkovatel mi však chce uznat jenom 12, které jsou v dědickém usnesení, na ostatní prý nemám nárok. Zůstanou tak navždycky v propadlišti dějin, přestože jsem je zdědil (pocházejí přece štěpením z původních 12, které jsou zahrnuty v dědickém usnesení). Jak mám postupovat, aby nebyly akcie navždy ztraceny? Je nějaká naděje?

Dobrý den,

můžete zkusit znovu otevřít dědické řízení a nechat si od notáře aktualizovat rozhodnutí o vypořádání dědictví, v rámci kterého by Vám bylo přiřknuto všech 60 akcií. Obecně je ale třeba takového záležitosti řešit co nejdříve a ne se zpožděním 17 let.