Jak získat dividendy od Iveca a jak dlouho platí akcie z kuponové knížky?

Investice se zhodnocením až 12%
7.10.2021 Akcie a investice

Dobrý den, přes stránky Zapomenuté miliardy mi bylo zjištěno, že mám 3 ks akcií u Iveca Czech Republic. Nabízejí mi za odkup cca 3 000 Kč. Je možné ještě pozpátku chtít dividendy od Iveca? A dokdy tak můžu učinit? A jak dlouho platí akcie z kuponové knížky, aby mi nepropadly, když s nimi teď nebudu nic dělat? Moc děkuji za řadu. Hezký den

Dobrý den,

odkup za nominální hodnotu (1 000 Kč/ks) se mi zdá velmi podhodnocený, přestože se jedná o neveřejně obchodovatelný titul (může být problematické akcie prodat). Před 2 lety nabízelo Iveco odkup akcionářům za cca 23 000 Kč/ks. Iveco dividendy nevyplácí, ale kumuluje nerozdělený zisk. Pokud akcie neprodáte, vyberte si brokera (např. Fio banku), zřiďte si majetkový účet u CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) a nechte si akcie převést na váš majetkový účet.