Co znamená, že jsem zdědil akcie z kupónové privatizace a co s nimi dělat?

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, myslel jsem, že otec všechny akcie z kupónové privatizace prodal, ale při pozůstalostním řízení vyšlo najevo, že ne. V usnesení o dědictví je uvedeno: 12 kusů cenných papírů vedených u Centrálního depozitáře cenných papírů a. s., se sídlem Praha 1, Rybná 14, označení emise CZ0009087706, název SG - Industry a. s., registrační číslo účtu majitele XXXXXXXXXXXX, bez obvyklé ceny. Co to pro mě znamená? V této problematice se vůbec nevyznám. Má vůbec smysl chodit do CDCP? Nechci se nikde ztrapňovat a již vůbec platit za nic. Dočetl jsem se někde něco o darování, ale zároveň i o poplatku. Je to pravda? Na otcově majetkovém účtu u ČSOB nic nebylo. Mně byla k založení majetkového účtu doporučena Fio banka. To jsem však ještě neučinil, protože nevím, zda nejsou zděděné cenné papíry ve skutečnosti bezcenné. Děkuji předem za Vaše odpovědi.

Dobrý den,

tato emise není od roku 2002 veřejně obchodovatelná (poslední známá cena byla 7 Kč/akcie) a byla letos na jaře zrušena. Spíše bych doporučil tyto akcie na sebe nepřepisovat (měl byste s tím více starostí než užitku).