Jak zřídit transparentní účet pro měsíční výživné a zamezit přečerpání?

Dobrý den, rád bych se zeptal, synovi chci zasílat měsíční výživné na účet, ke kterému budu mít online přístup, tak abych měl možnost kontroly, jak ex-přítelkyně s prostředky nakládá. Tzv. transparentní účet. V bance mně bylo řečeno, že by bylo dobré, aby si účet zřídila ex-přítelkyně z toho důvodu, aby například při náhodném zaplacení kartou u obchodníka, kterou jí dám, zůstatek na účtu nešel do mínusu a nevznikl mně dluh. Pokud jsem zřizovatelem účtu já, tak také za účet zodpovídám. Existuje nějaká banka, která umožní zřídit účet a vydá platební kartu tak, aby držitel karty nemohl jít do mínusu jak s kartou při výběru z bankomatu, tak i nemohl zaplatit kartou jinde u obchodníka? Karta by sloužila pouze k výběru z bankomatu do max. zůstatku. Děkuji a pěkný den

Dobrý den,

toto bohužel není možné a ani bych žádné takovéto řešení nedoporučoval.

1) Výživné máte platit ex-přítelkyni na výchovu syna. Na její účet nebo hotově. Určitě by nesouhlasila s Vaší kontrolou útraty a používáním Vašeho účtu.

2) Svůj účet nikdy nikomu nesvěřujte. Vaším jménem by pak někdo cizí mohl nadělat dluhy, za které byste plně ručil.

3) Transparentní účet Vám v ničem nepomůže. Vaše ex-přítelkyně by všechny peníze vybrala kartou z bankomatu. Takže byste se stejně nedozvěděl, k čemu výživné posloužilo.