Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5015, Archivace dat

Archivace dat, Banka

K

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak starý výpis z účtu si může ins. správce dohledat. Maže se ta historie nějak postupně nebo si může vyhledat i výpis z účtu za celou dobu mé insolvence, tj. za 5 let? Děkuji za odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

banky musí ze zákona archivovat všechna data po dobu 10 let, tedy dohledat historii účtu 5 let zpětně není vůbec žádný problém. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

D

#6256, Ukončení pracovního poměru a čerpání dovolené, Osobní a rodinné finance, 20.3.2019

Dobrý den, na kolik dní dovolené mám nárok, když chci ukončit ve firmě pracovní poměr k 31. 5.? Díky

Dobrý den, při ukončení pracovního poměru v průběhu roku máte nárok na poměrnou část dovolené. Skončíte-li k 31/5, máte nárok na dovolenou ve výši 5/12 celoroční dovolené. Nejčastěji nabízejí zaměstnavatelé v tuzemsku 5 týdnů dovolené - pak by Váš nárok byl ve výši 10 dnů (může to být méně i více - dle délky dovolené, kterou máte sjednanou u vašeho zaměstnavatele).  Zákonná dovolená činí 4 týdny. Dodatečná dovolená nad tuto hranici je považována za zaměstnanecký benefit a její čerpání se může řídit podmínkami zaměstnavatele (někde na ni pohlížejí jako na zákonnou dovolenou, jinde mají přesný rozvrh nároku dle data začátku/ukončení pracovního poměru). 

PN

#6255, Opravné daňové přiznání, Daně, 20.3.2019

Dobrý den, pokud jsem podal daňové přiznání a zjistil jsem tam chybu v můj neprospěch, mám podat nové či opravné daňové přiznání? Nebo jak mohu postupovat? Děkuji

Dobrý den, objevíte-li chybu v podaném daňovém přiznání (DP) ještě před koncem lhůty pro podání DP (konec března), podejte Opravné DP. Po tomto termínu se podává Dodatečné DP (je-li chyba v neprospěch státu, hrozí Vám penále).

ŠM

#6254, Jak zrušit vkladní knížku?, Spoření, 20.3.2019

Dobrý den, jak postupovat při zrušení vkladní knížky, pokud se osoba, na kterou je knížka vydána, nemůže osobně dostavit na pobočku (kvůli zdravotnímu stavu). Děkuji

Dobrý den, jediným řešením je někoho pověřit zrušením vkladní knížky. Lze tak učinit sepsáním plné moci. I z tohoto důvodu vkladní knížky důrazně nedoporučuji. Starší a nemocní lidé (neschopni se fyzicky dostavit na pobočku) mají pak velmi ztížený přístup ke svým penězům (což by se jim s účtem nestalo - lze ovládat na dálku).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR