Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4805, Autorizace plateb kartou

Autorizace plateb kartou, Platba

20.6.2018 Platba

Po zvolení konkrétního hotelu/půjčovny/letenky je nakupující vyzván k zadání dat z platební karty. Data jsou k dispozici společnosti, která byla zvolena v předchozím kroku. Tato společnost pak na svém terminálu zadá poskytnuté údaje (tzv. manual key entry), čímž vyšle požadavek na autorizaci platby vůči limitu pro platby u obchodníka, nikoliv pro limit pro internetové platby nebo MO/TO platby. Pro platbu u obchodníka není nezbytně nutné mít k dispozici CVC kód. Majitel karty souhlasil s transakcí tím, že uvedl požadovaná data ze své platební karty. Pokud někdo poskytne obchodníkovi celé číslo platební karty, předpokládá se, že si transakci přeje realizovat. Důvodem je to, že celé číslo karty je velmi citlivý údaj, který se standardně nedoporučuje uvádět mimo realizaci nákupu. Takže pokud obchodník nemá k dispozici všechny nutné údaje z karty pro internetovou platbu, použije data, která má k dispozici a zadá platbu manuálně s požadavkem na autorizaci vůči limitu pro nákup u obchodníka.

 Je tento postup banky možný bez mé autorizace platby? Děkuji

Dobrý den,

každá banka může mít mírně odlišné standardy autorizace plateb. Nejčastěji se online platby autorizují CVC kódem a platby na terminálech zadáním PINu. Air Bank nabízí ještě vyšší formu zabezpečení online plateb kartou, kdy je vyžadován SMS kód (stejně jako u jiných plateb přes internetbanking).