Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4544, Banka vyžaduje platný OP

Banka vyžaduje platný OP, Banka

6.4.2018 Banka

Dobry den, jsem Cech a mam platny pas, ziji vsak v Australii, nemam jiz obcansky prukaz. V Bance ho po me pozaduji, jinak ucet nechteji zalozit. Dotaz: Co bance brani v tom, abych si zalozil ucet v Cesku? Pripadne nevite, ktera banka ma lepsi pristup k zalozeni uctu? Doklady mam jak cesky ridicak tak cesky platny pas, australsky ridicsky prukaz.

Dobrý den,

české zákony říkají, že každý český občan starší 15 let musí mít platný OP. Proto interní pravidla pro identifikaci klientů všech tuzemských bank jsou založena na předložení platného OP (zatímco u cizinců stačí pas a druhý doklad totožnosti). Pokud byste se zřekl českého občanství a žádal o účet coby občan Austrálie, pak by Vám stačil australský pas (a druhý doklad totožnosti).