Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
L

kolik budu platit u vás za vložení na učet který není můj ani nejsem váš klient

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Za Vámi zmíněný vklad prováděný tzv. třetí osobou si banky účtují nemalý poplatek - obvykle padesát a více korun. Mnohem levnější je tedy převést peníze na účet klasickým převodem pomocí internetbankingu (za což si slušné banky nic neúčtují a i ty méně proklientské max. pár korun).

H

Dobrý den, potřebuji přeposlat do Vaší banky určitý obnos na běžný účet. Dostala jsem dvanáctimístné číslo účtu a kod Komerční banky za lomítkem.Je možné, že první tři čísla jsou předčíslí? Děkuji za odpověď. Surá

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Samotné číslo účtu může mít max. 10 číslic (bez předčíslí a kódu banky za lomítkem), tedy by se nabízelo, že první dvě čísla mohou být předčíslí (které ovšem bývá zvykem oddělovat pomlčkou). Doporučuji pro jistotu číslo účtu ještě jednou s Vaší protistranou prověřit.

MN

Dobrý deň.Prišiel som do ČR pracovne na dlhšie obdobie a potreboval by som poradiť v ktorej banke si mám otvoriť bežný účet.Potrebujem ho len na príjem výplaty a na bežné platby v obchode kartou.Nepoužívam internet platby a využijem len 1 prevod mesačne do slovenskej banky-Slovenskej sporiteľni.Ďakujem za radu.

Dobrý den,

doporučuji FIO Banku, kde máte komplet vedení účtu zdarma (včetně plateb na Slovensko). Více detailů a srovnání v našem článku zde.

OJ

Dobrý den, ráda bych se optala zda u Vaší banky existuje číslo účtu 8435667871/6200.Bohužel jsem ze svého účtu u GE provedla příkaz na výše uvedené číslo,bohužel však za lomítem mělo být uvedeno 2600.Nerada bych tedy o svou platbu přišla. Moc děkuji za pomoc O.Jobová

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Zda výše zmíněné číslo účtu existuje či nikoliv Vám nepotvrdí žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství - počkejte 3 pracovní dny - pokud účet neexistoval, platba se Vám vrátí. Pokud jste měla smůlu a účet existoval, kontaktujte svoji banku a označte platbu za omylem provedenou. Vaše banka následně vyzve protistranu k navrácení peněz.

TN

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na kód banky KBC bank v Belgii. Zaslali mi pouze č. účtu bez kódu banky, platbu nelze uskutečnit. Děkuji

Dobrý den,

pro mezinárodní platbu budete potřebovat mezinárodní formát čísla účtu - IBAN (který začíná dvojpísmenným kódem země), kód banky netřeba. Více info i IBAN zde.

T

Dobrý den můžete mi poradit u jaké banky v rakousku je nejlepší si zařídit účet kvůli platebnimu styku s účtem v ČR u české spořitelny? Děkuji

Dobrý den,

obvykle bývá výhodné volit banku v rámci jejích bankovní skupiny (Erste - Česká spořitelna za ČR => Erste bank za Rakousko), ale bohužel Erste je v Rakousku stejně drahá jako ČS v Čechách. Zkuste Easy Bank či Direktanlage.

VS

Dobry den, potrebuji nutne vypis z uctu za obdobi kveten 2012, momentalne jsem pracovne v zahranici, zda se da vypis sjednat pres email.......nebo zda mohu pozadat banku, aby byl vypis pripraven na urcity datum, kdy budu v cechach.....a kde a jak mam o vypis pozadat..........dekuji

Dobrý den,

o jakou se jedná banku? Nejjednodušeji si lze výpis vyhotovit sám pomocí internetbankingu (tiskem do pdf). Pokud trváte na výpise vystaveném bankou (bude vypadat stejně), lze si výpis nechat zaslat poštou (a některé banky nabízejí i možnost vyzvednutí na pobočce).

L

Dobry den mam dotaz mam schvalenou soudem insolvenci ale nemam splatkovy kalendar muze my nektera banka zridit ucet dekuji za odpoved

Dobrý den,

ano, běžný účet Vám bez problémů otevře většina bank, ale platební kartu (i debetní) Vám k ní nevydají.

D

dobrý den, chtěla jsem se zeptat co budu potřebovat k založení studentského učtu. Děkuji.
Diana

Dobrý den,

  • 15-18 let: občanský průkaz, potvrzení o studiu a doprovod zákonného zástupce
  • 18+ let: občanský průkaz, potvrzení o studiu

Ohledně potvrzení o studiu - nevyžadují ho vždy všechny banky, ale je lépe jej mít s sebou (už se stalo, že jedna banka po jednom studentovi potvrzení napoprvé chtěla a napodruhé - když to potvrzení donesl - nikoliv).

L

Dobrý den, přemýšlím o založení devizového účtu u nějaké z bankovních institucí zde v České republice - několikrát měsíčně cestuji na zahraniční služební cesty po Evropě a tak si chci založit jak účet vedený v eurech, tak v librách s platební kartou (ať už ke každému účtu zvlášť nebo k oběma najednou, to mě netrápí).
Jen netuším, u které banky by toto bylo nejvýhodnější, chtěl bych platit co nejméně za výběry a platby a chtěl bych zde v ČR vkládat zahraniční měnu přímo na účet (některé banky to mají tak, že musíte vložit českou a tu Vám převedou aktuálním kurzem ČNB na danou měnu, jenomže nechci chodit do směnárny vyměnit eura za české a pak je vkládat na účet na eura, to je nesmysl). Prosím o radu.
Předem děkuji za odpověď. Lukas

Dobrý den,
rozumné podmínky nabízí v tomto ohledu UniCredit Bank (podmínka min. příjmu zasílaného na účet 12 000 Kč/měsíc).
Obecně nízkonákladové banky (Air-Bank, mBank, FIO Banka, ZUNO Bank, Equa Bank) mají laciné výběry z bankomatů v zahraničí a SEPA/zahraniční platby. Podpora více cizoměnových účtů a platebních karet je horší až nulová). Oproti tomu velké banky (UniCredit Bank, Komerční banka) mají dobrou podporu více cizoměnových účtů/platebních karet, ale dražší SEPA/zahraniční platby a výběry z bankomatů.
Pokud byste preferoval vyšší komfort bez ohledu na cenu, tak přichází v úvahu využití eKonta od Raiffeisen Bank (dříve produkt eBanka) - u tohoto produktu získáte jediné číslo účtu pro více měn, včetně možností odečtu plateb debatní kartou v měně ve které jste platil. Nevýhodou jsou poplatky.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR