Blokace peněz na kartě, Běžný účet

6.9.2019 Běžný účet

Dobrý den, řekněme, že při půjčování auta v autopůjčovně mi zablokují na debetní kartě nějakou částku. Auto vrátím a půjčovna tuto blokaci zruší ihned v den vrácení auta. Na účtu ale mám i po dalších čtyřech dnech tuto částku blokovanou. Když jsem volal do banky, bylo mi řečeno, že to je v systému a blokace sama vyprší až po 30-ti dnech. Je to v pořádku? Neměla by banka tuto blokaci zrušit okamžitě nebo v krátké době po zrušení této blokace autopůjčovnou? Děkuji

Dobrý den,

mechanismus blokace peněz na kartě není bohužel tak přímočarý jako např. platba z účtu na účet. Proto zaúčtování karetní transakce trvá déle. Záleží na mnoha okolnostech (typ terminálu obchodníka, atd.), 30 dní berte jako nejzazší možný termín.