Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11433, Blokace účtu a manželovy dluhy

Blokace účtu a manželovy dluhy, Exekuce a insolvence

S

Dobrý den, mám pár dotazů. S manželem spolu žijeme 8 let, z toho jsme 2 roky manželé. Manžel měl před zhruba 13-15 lety nehodu (byl souzený a neměl jak splácet částky které mel hradit). V té době jsme se ještě neznali. Teď po 8 letech a dvou manželství mi zablokovali účet (účet který mám od 16 let, manžel od něho nemá kartu není na něm vedení nic, je to účet ze kterého dělám nákupy, platím nájem a podobně). Hlavně v bance mi vypsali pohledávky a částky proč byl zablokovaný můj účet, ale absolutně to nesedí s částkami, které se objevily v insolvenčním rejstříku. Je to normální? Účet mám zablokovaný přes 3 měsíce a celkem hodně mě to omezuje. Je normální takový postup, nebo bych to měla řešit žalobou? Předem moc děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Dnem svatby jste začala ručit i za část manželových dluhů vzniklých před manželstvím. Běžný účet Vám byl pravděpodobně zablokován kvůli manželovým dluhům, za které ručíte. Máte-li pocit, že ze strany exekutora došlo k porušení práva, braňte se právní cestou (např. byl-li dluh již promlčen).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#11603, Jak vybrat z bankomatu eura?, Běžný účet, 30.10.2020

Dobrý den, potřebuji vybrat eura z bankomatu v ČR. U nás máme ATM, ale vůbec nevím jak to funguje. Prosím o radu.

Dobrý den, v každé zemi vydávají bankomaty pouze místní měnu. V ČR tak z bankomatu vyberete běžně pouze koruny. Eura lze vybrat z bankomatů v Německu, Rakousku a na Slovensku. Existuje několik málo výjimek (např. na pražském letišti je bankomat vydávající i eura). 

L

#11602, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, chci se zeptat jak je to možné, že jsem v insolvenci před úpadkem a exekutor mi zablokoval účet v bance a strhl si z něj i finance.

Dobrý den, exekutor Vám může účet zablokovat i během insolvence, ale nesmí si z něj strhnout peníze (neb vykonavatelnost exekucí byla vstupem do insolvence pozastavena). Po plném schválení oddlužení a započetí splácení bude muset exekutor tyto peníze odevzdat ins. správci.

Y

#11601, Předčasné splacení půjčky Hello Bank, Půjčka, 30.10.2020

Dobrý den, chtěla bych předčasně doplatit úvěr 90 000 Kč u Hello Bank, platím 5 500 Kč měsíčně. Jsou za to nějaké sankce? A kolik to bude? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Hello Bank účtuje za předčasné splacení půjčky 0-1% ze splácené částky. Výše sankce tak může být ve vašem případě max. 900 Kč.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR