Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11433, Blokace účtu a manželovy dluhy

Blokace účtu a manželovy dluhy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám pár dotazů. S manželem spolu žijeme 8 let, z toho jsme 2 roky manželé. Manžel měl před zhruba 13-15 lety nehodu (byl souzený a neměl jak splácet částky které mel hradit). V té době jsme se ještě neznali. Teď po 8 letech a dvou manželství mi zablokovali účet (účet který mám od 16 let, manžel od něho nemá kartu není na něm vedení nic, je to účet ze kterého dělám nákupy, platím nájem a podobně). Hlavně v bance mi vypsali pohledávky a částky proč byl zablokovaný můj účet, ale absolutně to nesedí s částkami, které se objevily v insolvenčním rejstříku. Je to normální? Účet mám zablokovaný přes 3 měsíce a celkem hodně mě to omezuje. Je normální takový postup, nebo bych to měla řešit žalobou? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Dnem svatby jste začala ručit i za část manželových dluhů vzniklých před manželstvím. Běžný účet Vám byl pravděpodobně zablokován kvůli manželovým dluhům, za které ručíte. Máte-li pocit, že ze strany exekutora došlo k porušení práva, braňte se právní cestou (např. byl-li dluh již promlčen).