Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16339, Budu platit darovací a dědickou daň?

Budu platit darovací a dědickou daň?, Daně

9.1.2022 Daně

Dobrý den, mám dotaz ohledně placení daně z příjmu. Po zemřelém v roce 2017 zdědily zahradu jeho matka a sestra. Matka svou část darovala sestře zemřelého. Bude muset sestra zemřelého platit daň z příjmu z dědictví i z daru? Sestra zemřelého je ve starobním důchodu, kdyby platila daň z příjmu z nemovitosti, může si uplatnit slevu na poplatníka? Děkuji.

Dobrý den,

darovací daň i dědická daň byly zrušeny již v roce 2014. Příjmy z darů a dědictví se daní v rámci daňového přiznání k dani z příjmu. Dary i dědictví jsou v rámci rodiny od daně osvobozené.