Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #20122, Čerpání úvěru a fixace úrokové sazby

Čerpání úvěru a fixace úrokové sazby, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
14.12.2022 Hypoteční poradna

Dobrý den, rád bych se zeptal na otázku konce fixace hypotéky. Smlouva o poskytnutí hypotečního úvěru byla s bankou podepsána 14.12.2017. Hypotéka byla čerpána až 18.1. 2018 a první splátka byla až 20.2. 2018. Fixaci mám dle smlouvy na 5 let, tzn. 60 měsíců. Banka nám stále tvrdí, že bychom novu výši splátky měli poslat už v prosinci 2022 Dle přiloženého splátkového kalendáře je šedesátá splátka dne 20.1. 2023. Až do té doby by tedy dle mého názoru měla splátka zůstat stejná. První vyšší splátku dle nových úrokových sazeb bych tedy měl platit až 20.2. 2023. Má pravdu banka nebo já?

Dobrý den,

přesné datum "do kdy platí úroková sazba" by mělo být uvedeno v úvěrové smlouvě. Splátkový kalendář je pouze orientační, vychází z předpokládaných parametrů (výše úvěru, datum načerpání úvěru), které se obvykle přesně netrefí a vše se pak nepatrně liší.