Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #5765, Českomoravská nemovitostí

Českomoravská nemovitostí, Akcie a investice

EP

Dobrý den, v Hypoteční bance Wüstenrot mi nabídli jako výhodný produkt ke zhodnocení úspor nákup dluhopisů Českomoravské nemovitostní a.s. Prosím o Váš názor, nakolik je tato investice bezpečná, či riziková. Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

investice je vždy tak trochu loterií. Můžete vydělat nebo také přijít o všechno. Riziko ztráty lze minimalizovat dokonalou znalostí trhu a všeobecnou orientací ve světe financí. I tak je ale nutné počítat s tím, že můžete přijít o všechny investované peníze. Jestliže se dokonale neorientujete ve světě financí, doporučuji se dluhopisům vyhnout a peníze konzervativně uložit do bankovních vkladů (spořící účet Hello Bank 1,5%, termínovaný vklad J&T Banky i přes 2%).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 nejčastější chyb, které lidé dělají při výběru a sjednání hypotéky

8 nejčastější chyb, které lidé dělají při výběru a sjednání hypotéky

14.10.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Můžou vás stát tisíce korun ročně. Anebo dokonce dostat do existenčních problémů vás i vaši rodinu. I takové následky přinášejí chyby, které uděláte při sjednávání hypotéky. Podívejte se, jak se jim vyhnout.

7 základních pravidel jak (a kdy) vybrat ten nejlepší účet pro děti

7 základních pravidel jak (a kdy) vybrat ten nejlepší účet pro děti

11.10.2019, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

Snad každý rodič chce, aby jeho děti poznaly hodnotu peněz a naučily se s nimi hospodařit. Výborným pomocníkem k tomu je vlastní účet. Vědí to i banky, a proto stále častěji nabízejí speciální účty pro děti. Podívejte se, podle čeho vybrat ten nejlepší dětský účet a kdy je správný čas ho zřídit.

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

9.10.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Je mu přes 35 let a bydlí sám. Tak může už brzy vypadat typický zájemce o hypotéku. Přibývá totiž žadatelů o hypoteční úvěry, kteří patří mezi takzvané singles. Tedy lidi žijící v samostatné domácnosti. Podle některých dat tvoří už nyní skoro polovinu žadatelů.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

DS

#7724, Přístup k účtu, Běžný účet, 14.10.2019

Dobrý den, jsem ručitelem účtu, který má u ČS moje dcera. Neustále hradím nějaké nedoplatky, protože vždy přijde až druhá upomínka mně a dcera žádnou upomínku nedostane, přestože už byla i ve spořitelně uvést novou korespondenční adresu. Pokud se ptám telefonicky na údaje o účtu, je mi sděleno, že nemám nárok, protože nejsem majitel. Je možné abych jako ručitel dostala výpis o stavu účtu a zaplacených položkách? Za jakých je to podmínek a na jakou adresu mám adresovat žádost? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, ručit můžete za úvěr (hypotéka, půjčka), ale ne za běžný účet. Možná jste spíše disponentem (máte k účtu přístup a můžete s účtem nakládat dle sjednaných dispozic). Doporučuji, abyste s dcerou obě společně navštívily nejbližší pobočku ČS a tam si vše nastavili dle vašich přání. 

ZK

#7723, Výměna neplatných bankovek a mincí, Banka, 14.10.2019

Přeji hezký den, minulý týden jsem byl ve Švédsku a zjistil jsem, že bankovky a mince které jsem měl z minulých cest jsou už neplatné. Dají se někde vyměnit za platné, případně české? Děkuji

Dobrý den, neplatné bankovky a mince mění po určitou dobu od ukončení platnosti komerční banky v zemi emitenta (švédské banky) a později už jen emitent (švédská centrální banka). 

BZ

#7722, Jak zrušit účet ze zahraničí?, Běžný účet, 13.10.2019

Mam ucet v KB, kam mi chodi duchod. V soucasne dobe ziji v USA a zadam o zasilani duchodu sem. Rada bych zrusila ucet u banky, ale sdelili mi, ze musim osobne. Jsem vysokeho veku a let do CR a zpet (17 tisic km) je pro mne prilis narocny. Nemam pujcku, ani kartu, nic, pouze duchod. Je nejaka jina moznost zruseni uctu napr. korespondencne s overenim podpisu? Na Netu jsem se docetla o Deaktivaci uctu a rada bych vedela, zda mi z toho vyplyvaji nejake mesicni platby za vedeni uctu jako doted. I kdyz ctu na strance KB, ze se za internetove bankovnictvi neplati, banka mi stale kazdy mesic strhava 49 kc za vedeni uctu. Dekuji

Dobrý den, podmínky zřízení a zrušení účtu si každá banka stanovuje individuálně, žádný zákon bankám nepřikazuje tak činit povinně elektronicky. Pokud KB trvá na osobní návštěvě, jiná možnost bohužel není. Můžete zkusit ještě jednou s KB promluvit, detailně jim popsat svou situaci a domluvit se na nějakém korespondenčním řešení s ověřeným podpisem, který by byl pro obě strany přijatelný.  Ohledně poplatků za internetbanking - pravděpodobně máte sjednán starší typ účtu, u kterého se za toto platilo. Stačí požádat o změnu na aktuální MůjÚčet, který je bez poplatku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR