Cestování v zahraničí, Běžný účet

7.9.2018 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde si založit účet pro pobyt v zahraničí. Momentálně mám Českou spořitelnu, a ta, co jsem se díval není moc výhodná. Chtěl bych něco, kde si můžu párkrát vybrat peníze v místní měně (jen EU). Na účet mi budou přicházet koruny z ČR (výplata), ale platit na místě budu v eurech (nájem, jídlo atd.). Chtěl bych co nejvíce platit kartou a uvítal bych i možnost, pokud bych na účtu mohl mít i eura vedle korun, díky za radu a přeji hezký den

Dobrý den,

volte běžný účet od Equa bank, která nabízí výběry z bankomatů v zahraničí jen za 9 Kč a navíc má dobré kurzy. Vedení účtu a všechny tuzemské transakce zcela bez poplatků a jakýchkoliv podmínek. Platby kartou (zdarma) jsou samozřejmostí u všech bank. Banka to samé nabízí i pro účty vedené v EUR, nicméně máte-li příjem pouze v CZK, euro účet Vám v ničem nepomůže (vždy při útratě v zahraničí bude tak jako tak docházet k jedné konverzi CZK/místní měna).