Jak si zřídit chráněný účet u jiné banky, když máte zablokován účet jinde?

12.5.2021 Běžný účet

Dobrý den, moje banka má moc komplikované podmínky ke zřízení chráněného účtu. Můžu si zřídit účet u jiné banky, i když mám zablokovány účet jinde? Jsou podmínky bank stejné ke zřízení chráněného účtu?

Dobrý den,

chráněný účet je pouhým speciálním režimem vašeho současného zablokovaného účtu (nejedná se o nový účet).

Příklad: máte-li zablokovaný účet u banky A, můžete banku A požádat o převod zablokovaného účtu do módu "chráněný účet". Pokud byste si chtěl zřídit chráněný účet u banky B, musel byste si nejprve založit u banky B běžný účet, exekutor by Vám ho musel zablokovat a teprve po té byste mohl požádat o speciální režim "chráněný účet".