Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18310, Chráněný účet a blokace cizího účtu

Chráněný účet a blokace cizího účtu, Běžný účet

25.6.2022 Běžný účet

Dobrý den, s přítelem pracujeme oba ve stejné společnosti a máme jeden společný účet u Monety a přítel je jeho majitelem. Chodí nám tam všechny naše finance. Jeho částečný invalidní důchod, příspěvek na bydlení a výplaty s proplacením pohonných hmot, neboť používáme naše auto jako služební. Tento měsíc je to druhá výplata a mám strženou nepřednostní exekuci ve výši 3 978 Kč. Mohu požádat o chráněny účet? A kolik mi na něm tedy zůstane, když má výplata je stále stejná a to základní mzda 18 460 Kč a nenároková 2 769 Kč, celkem tedy 21 720 Kč? Bude mi stále strháváno těch 3 978 Kč či to lze nějak vyřešit? Děkuji a hezký zbytek dne.

Dobrý den,

neboť je majitelem účtu váš přítel (a nikoliv Vy, proti komu je vedena exekuce), nemůžete žádat o chráněný účet z důvodu blokace přítelova účtu (musel by být postižen váš účet). Založte si běžný účet na své jméno, nechte si na něj zasílat příjmy a pokud Vám tento účet bude zablokován, budete moci žádat o chráněný účet. Výše srážek se zasíláním na chráněný účet nijak nemění.