Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13865, Chtěla jsem hypotéku, poradce mi nutí investice

Chtěla jsem hypotéku, poradce mi nutí investice, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, byla mi nabídnuta od finančního poradce konsolidace hypotéky a jedné půjčky. Ale nelíbila se nám doba splácení 28 let, když nám naše hypo končí za 13 let. Pán nám nabídl určitou částku vkládat do investic s tím, že za 8 let by nám to tam mělo vydělat na rozdíl půjčky a tím pádem hypo doplatit. Jelikož tomu nerozumím a bojím se, že nám to nevydělá, popřípadě přijdeme o vložené peníze a pak budeme dalších 20 let splácet. Firma se jmenuje Amundi. Nevíme, zda do toho jít, jak moc je velké riziko, že o peníze přijdeme. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vámi popsaná situace je exemplární ukázkou toho, co by finanční poradce neměl dělat. Vy řešíte splácení hypotéky a půjčky a jsou Vám nuceny rizikové investice, ze kterých má pan poradce tučnou provizi (jinou motivaci k doporučení těchto investic nemá - pouze si z Vás chce udělat "oslíčku otřes se").

Investice je vždy riziková, můžete přijít o všechno. Proto byste měla investovat vždy pouze takové peníze, jejichž ztráta by Vás nebolela či existenčně neohrozila. V žádném případě byste neměla investovat na dluh (tedy místo splácení úvěrů dávat peníze do investic a doufat, že takto zbohatnete). Doporučuje se investovat jen do takových oblastí, kterým velmi dobře rozumíte (pokud investicím nerozumíte, spíše proděláte). Důrazně doporučuji se s vaším panem poradcem rozloučit, jinak vás připraví i o kalhoty.