Nesprávně zadaná platba: Jak vyřešit problém s nesprávným kódem banky a vrácením peněz?

11.1.2022 Platba

Dobrý den, 2.12. 2021 byla na cizí účet zaslána omylem částka 862 Kč. Při platbě byl zadán špatný kód banky. Peníze byly vrácené zpět na můj účet, ale následovně byla částka odeslaná na můj účet, ale opět s kódem jiné banky. Ke špatnému zadání platby - uvědomuji si svou vinu. O vzniklém problému mě upozornila firma, která měla účtovanou částku obdržet. Neuhrazenou částku jsem odeslala poštovní poukázkou. Obracím se na Vás s prosbou o opravu vzniklého problému a uhrazená částka byla vracena z cizího účtu na můj účet. Děkuji

Dobrý den,

banky nemohou platby stornovat, nelze nikomu brát peníze z účtu. Pokud došlo k omylu, informujte svou banku, která vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz.